Bodrum Belediyesinden En Yaşlı Vatandaşlara Ziyaret

Giriş Tarihi: 26.3.2015 18:18 Güncelleme Tarihi: 26.3.2015 23:48
Bodrum Belediyesinden En Yaşlı Vatandaşlara Ziyaret
Bodrum Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü yetkilileri, ‘Yaşlılara Saygı Haftası’ kapsamında, Bodrum’da yaşayan en yaşlı iki vatandaşa ziyarette bulundu.
Yaşlılar Haftası’nda Bodrum Belediyesi yetkilileri, Bodrum’da yaşayan yaşlı vatandaşları ziyaret etti. Bodrum Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Ummahan Yurt ve Halkla İlişkiler Birimi Sorumlusu Fatma Ballı tarafından 102 yaşındaki Şöhret Birol ile 103 yaşındaki Abdurrahman Haris Tengiz’in evlerine yapılan ziyaretlerde duygu dolu anlar yaşandı.
İlk ziyaret; 1913 yılında İstanköy’de (Kos) dünyaya gelen Şöhret Birol ile başladı. İstanköy’de doğup büyüyen ve 1946 yılında ailesi ile birlikte Bodrum’a göç eden Şöhret Birol, gösterdikleri ilgi için Bodrum Belediyesi yetkililerine teşekkür etti. Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un ailesini İstanköy’de yaşadığı yıllardan itibaren çok iyi tanıdığını söyleyen Birol; “Beni ziyarete geldiğiniz için size teşekkür ederim. Kocadon ailesi, bizim İstanköy’den çok yakın dostlarımızdı. Küçüklüğümde birbirimize çok gider gelirdik. Bodrum’a göç ettikten sonra da hala görüşürüz. Mehmet Kocadon oğlum da beni hep ziyaret eder. Bana sizlerle hediye ve selamlarını gönderdiği için O’na da çok teşekkür ederim.” dedi.
Bitez Mahallesi’nde yaşamakta olan Şöhret Birol, beş kardeşten sadece kendisinin hayatta olduğunu ifade ederek İstanköy’de yaşamış olduğunu anılarını, duygu yükü içinde belediye yetkilileriyle paylaştı.
Günün ikinci ziyareti ise Turgutreis Mahallesi Akçaalan Mevkii’nde yaşayan 103 yaşında Abdurrahman Haris Tengiz’e yapıldı. 1912 yılında Bodrum/Tepecik Mahallesi’nde doğan, ilkokulu Amiral Turgutreis İlkokulu’nda okumuş A. Haris Tengiz de ziyaret için teşekkür ederek; “Biz yaşlılar artık bir yerlere gidemez olduk. Bizi düşünüp evimize kadar geldiğiniz için size çok teşekkür ederim. Bana hediyeler gönderen Mehmet oğlumuza da teşekkür ederim. Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’u ve ailesini de çok iyi tanırım. Şerif Bey ve Fatma Hanım ile ailecek görüşürdük. Sağ olsun hepsi çok iyi insanlar. Mehmet ile Mahmut’a ve ailesine benden selam söyleyiniz.” diye konuştu.
Kapatılan Turgutreis Belediyesinin 1967 yılındaki kurucularından olduğunu belirten Tengiz, ayrıca Amiral Turgutreis Ortaokulu’nun yerini kendisinin bağışladığını da sözlerine ekleyerek; “1920’li yıllarda ahırdan bozma bir odada, yerde hasırlar üzerinde eğitime başladım. Türkiye Cumhuriyeti o yıllarda yoksulluk ve zorluklar içerisindeydi. Zamanla ülkemiz rahatlamıştı ve ben de çocuklarımızın benim yaşadığımı yaşamaması için arsamızı eğitim için bağışladım. Evimin bitişiğinde bulunan okuldan öğrencilerin seslerini duymak beni mutlu ediyor” dedi.
Her iki ziyarette; Şöhret Birol ve Abdurrahman Haris Tengiz’e Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un sevgi ve selamlarını ileten yetkililer ayrıca günün anısına çiçek vererek hediyelerini sundular.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bodrum Belediyesinden En Yaşlı Vatandaşlara Ziyaret
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN