Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fikret Orman’ı Sevindiren Karar

Giriş Tarihi: 7.4.2015 20:48 Güncelleme Tarihi: 7.4.2015 23:22
Beşiktaş Spor Kulübü Başkanı Fikret Orman, ’nın Bodrum ilçesinde bulunan oteli için görülen davayı kazandı.
Beşiktaş Spor Kulübü Başkanı Fikret Orman’ın Gündoğan Mahallesi’nde bulunan Blue Otel’in yapımıyla ilgili çevrecilerin açtığı dava sonuçlandı. 6 yıl önce, “çevre kirliliğine neden olmak, Kıyı Kanunu’na muhalefet, Mühür Fekki, İmar Kanunu’nu ihlal” gerekçeleriyle açılan davanın Bodrum’daki 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen son duruşmasında Fikret Orman lehine çıkan karar çevreciler tarafından tepkiyle karşılandı.
Sezon öncesi davayı kazanan Orman’ın yıllardır yapımı süren otelini bu yaz açması bekleniyor.
Davanın sonuçlanmasının ardından kısa bir açıklama yapan Peynir Çiçeği Gündoğan Gönüllüleri Derneği Başkanı Sema Höcek sonuna kadar mücadele edeceklerini belirterek, “2009 yılından berri davanın peşindeyiz. Her duruşmasına gittik. Bütün dosyaları inceledi. Böyle bir karar bizleri derinde etkiledi. Biz kazanacağız diye gittiğimiz mahkemede kaybettik” ifadelerini kullandı.
Mavi yol girişimi sözcüsü Filiz Dizdar ise doğa katliamına karşı olduklarını belirterek, “Mücadelemizin bittiğini hiç kimse düşünmesin yasal haklarımızı sonuna kadar kullanacağız. Suçlular cezasız kalmayacak. Yasalar hepimiz için sıradan vatandaş neyse aynı muameleyi cebi ve sırtı kuvvetli olanlar içinde işlemesini talep ediyoruz. Adalet bizi üzdü ama biz umudumuzu kesmiyoruz” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fikret Orman’ı Sevindiren Karar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN