Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Jeotermal Alan Dalaman Belediyesine Tahsis Edildi

Giriş Tarihi: 11.4.2015 02:18 Güncelleme Tarihi: 11.4.2015 02:20
Jeotermal Alan Dalaman Belediyesine Tahsis Edildi
Dalaman Belediyesi tarafından Kapıkargın Mahallesi’nde bulunan ve daha önce Kapıkargın Köy Muhtarlığı’na ait olan Büyükşehir yasasından sonra köy tüzel kişiliği kapandığı için Dalaman Belediyesi’ne geçen şifalı kükürtlü suların çıktığı 42 dönümlük alana Piknik Alanı ve Mesire yeri yapımı projesi yapıldı. İşletme izni Büyükşehir Belediyesindeki jeotermal alan, Büyükşehir Belediye Meclisinde 10 yıllığına Dalaman Belediyesi’ne bedelsiz olarak tahsis edildi.
Dalaman Belediyesi tarafından işletilecek olan Piknik Alanı ve Mesire Yeri içerisinde plaj voleybol sahası, restaurant, aile çay bahçesi, duş kabinleri ve tuvaletler bulunacak. Doğal ortam bozulmadan yapılacak olan alanda otopark alanı da yapılacak. Yapılacak tesisler ile bilgi veren Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz, “Kapıkargın mahallesinde bulunan ve birçok rahatsızlığa iyi geldiği bilinen şifalı kükürtlü suların çıktığı alana belediye olarak proje hazırladık. Buraya yapacağımız tesis ile sadece Dalaman’a değil bölgeye, Türkiye’ye Türkiye dışından gelecek yabancı konuklar da buradan faydalanacak. Dalaman olarak hiç faydalanamadığımız şifalı kükürtlü sularımızdan fayda sağlamaya başlayacağız” dedi.
Hazırlanan proje, Büyükşehir Belediyesi tarafından işletme ruhsatlı sahaların ‘Kaplıca turizm yatırımları açısından irdelenmesi’ çalışması planlanıyor. ‘Termal turizm yatırımları kapsamında jeotermal kaynakların irdelenmesi’ projesi Güney Ege Kalkınma Ajansı Doğrudan Faaliyet Desteği programına dahil olması için Turizm Gençlik ve Spor Dairesi Başkanlığına havale edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Jeotermal Alan Dalaman Belediyesine Tahsis Edildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN