Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bodrum’da DSİ’nin Açtığı Çukur Tehlikeye Neden Oluyor

Giriş Tarihi: 29.4.2015 18:48 Güncelleme Tarihi: 29.4.2015 20:08
Bodrum’da DSİ’nin Açtığı Çukur Tehlikeye Neden Oluyor
Bodrum’da, DSİ tarafından hat yenileme çalışmaları nedeniyle açılan çukurlar, kapatılmayınca mahalle sakinlerinin teksine neden oldu.
Bodrum’un Yokuşbaşı Mahallesi’nde bulunan İbrahim Gökbel Caddesi üzerinde geçtiğimiz aylarda DSİ tarafından başlatılan çalışmalar sırasında açılan dev çukur kapatılmayınca ve çevresine hiçbir uyarı levhası konulmayınca mahalle sakinlerinin tepkisini çekiyor. Mahalle sakinlerinin iddiasına göre bir çocuğun çukura düştüğü, bir vatandaşında ayağını çatlattığı öğrenildi.
Mahalle sakinlerinden Serda Aykanat, çalışmaların baştan sağma yapıldığını dile getirerek; “Burada hiç bir güvenlik önlemi alınmadı. Hiç bir şey için güvenlik önlemi alınmıyor zaten. Ve bu tozla yaşamak zorunda kalıyoruz. Yani burada her şey sıkıntı. Bu duvarları başladılar yarım bıraktılar. Bakın şu hale, benim kapımın önü öyle, hangi birini söyleyeceğim bilmiyorum. Yani biz vatandaşlık, insanlık hizmetimizi istiyoruz, çok fazla bir şey istemiyoruz. Tabi ki bizde fedakarlık yapacağız ama biteli bir ay oldu durum böyle”
Mahallede yaşayan Reyha Karacalar ise, çukurlar nedeniyle mahallede çok büyük sıkıntıların yaşandığını savunarak, “Mahallemizde çok büyük sıkıntı var aylardır. Maalesef kimsenin baktığı yok, kimsenin ilgilendiği yok. Bugünde getirdiler buraya molozları yığdılar. Sanki burası şey, bu kadar insan oturuyor burada, ayıp denen bir şey var. Arkadaşım hastanede yatıyor şimdi. Belki bilirsiniz Mahmut Kaptan. O da mıcır yüzünden düştü ve beyin kanaması geçirdi. Yani ayıp denen bir şey var bu ne yahu. İki aydır burası böyle" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bodrum’da DSİ’nin Açtığı Çukur Tehlikeye Neden Oluyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN