Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fethiyeli Otelciler Yeni Yönetimini Seçti

Giriş Tarihi: 25.5.2015 13:28 Güncelleme Tarihi: 25.5.2015 13:49
Fethiyeli Otelciler Yeni Yönetimini Seçti
Fethiye Otelciler Birliği Derneği’nin (FETOB) 10. olağan genel kurulu Ölüdeniz’de yapıldı. Genel kurulda 156 üyesi bulunan FETOB yeni yönetimini belirledi.
FETOB olağan genel kurulu toplantısına Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık, Fethiye belediye başkan yardımcısı Mete Atay, Türkiye otelciler federasyonu başkanı Osman Ayık, esnaf odası başkanı Mehmet Soydemir, ticaret ve sanayi odası başkanı Akif Arıcan ile çok sayıda turizmci katıldı. Fethiye otelciler birliği derneği olağan genel kurulunda kararlar oy birliği ile alındı. Divan Başkanlığını Fethiye Esnaf Kredi Ve Kooperatif Başkanı İsmail Başoğlu yardımcılıklarını Uğur Zıllı ve İsmail Başoğlu’nun yaptığı genel kurulda Fethiye Otelciler Birliği Başkanı Yavuz Torunoğulları üyelere derneğin faaliyetleri hakkında bilgi verdi.
Yönetim kurulu üyelerinden Ömer Hakgeçirmez derneğin faaliyet raporunu okudu. 3 yıldan bu yana derneğin yaptığı faaliyetler arasında özellikle yörenin tanıtımına özel önem verildiği ve değişik ülkelerdeki fuarlara katılıp Fethiye ve çevresinin tanıtıldığına dikkat çekildi. Bu arada üye aidatları yatak başına 2 buçuk TL’den 3 buçuk TL’ye çıkartıldı.
Olağan genel kurulda denetleme kurulu raporu Hikmet Selçuk tarafından okunurken derneğin gelir ve giderleri hakkında bilgi aktarıldı.
YENİ YÖNETİMDE KİMLER VAR
Fethiye otelciler birliği derneği yeni yönetim kurulu yeni isimlerden oluştu. Olağan genel kurulda ölüdeniz ve çevresinin alt yapı sorunlarının büyüklüğü şikayet konusu oldu. Dilek ve temennilerin ardından Fethiye otelciler birliği derneği yeni yönetim kurulu için açık oylama yapıldı. Yönetim kurulu, denetim kurulu ve TÜROFET delegeleri seçimi oy birliği ile gerçekleşmiş oldu. Buna göre Fethiye otelciler birliği derneği yeni yönetim kuruluna Yavuz Torunoğulları, Bülent Uysal, Zihni Bilgiç, Hasan Gürsel, Nurkaya Gündoğdu, Mehmet Biçer, Mustafa Argın seçilirken denetim kuruluna Hikmet Selçuk, Necati Kulaç Ve Uğur Zıllı Seçildi. TÜROFAT Delegeliklerine İse Yavuz Torunoğuları, Bülent Uysal, Zihni Bilgiç, Hasan Gürsel, Nurkaya Gündoğdu, Mehmet Biçer, Mustafa Argın, Ufuk Çelik, Nejat Ece, Ramazan Gümüşan, Şükrü Çetin, Uğur Serindağ, Hikmet Selçuk, Nizamettin Yıldırım Ve Engin Uysal Seçildiler.
Yavuz Torunoğulları yeni FETOB yönetimi tarafından başkanlığa getirilmesi beklenirken Torunoğulları kongre sonunda üyelere teşekkür konuşması yaparak tüzük gereği bir daha başkan olamıyoruz. Bugüne kadar verdiğiniz desteklerden dolayı teşekkür ediyorum. Görev yapan arkadaşlara da teşekkürlerimi iletiyorum. Bu son dönemde de sizlerin desteği ile iyi sezonlar yaşayacağımıza inanıyorum” dedi.
KONUŞMACILAR TURİZMİN SORUNLARINI DİLE GETİRDİ
Fethiye otelciler birliği başkanı ve TÜROFED genel başkan yardımcısı Yavuz Torunoğulları açılışta yaptığı konuşmada Fethiye otelciler birliğinin turizm sektöründeki sorunları üst makamlara taşıyarak çözüm odaklı çalıştığını söyledi.
TÜROFED GENEL BAŞKANI OSMAN AYIK 7 HAZİRAN SONRASI TÜRKİYE’DE KAOS OLSUN DİYE BEKLEYENLER VAR
Türkiye Otelciler Birliği başkanı Osman Ayık Türk turizminin sektörle birlikte önemli bir yere geldiğini hatırlatıp kitle turizminde ispanya ile başa baş mücadele ettiklerini ispanya’nın ağırladığı turist sayısının 60- 65 milyon, Türkiye’nin ise 40 milyon olduğunu aradaki 20 milyon farkın değişik destinasyonlarla özellikle zinciriyle kapatılabileceğini söyledi. Rusya pazarı ile ilgili olarak Antalya Bölgesinde büyük bir kaos’un bulunduğunu anlatan Osman Ayık hükümetin aldığı uçak destekleri, ekzimbank destekli krediler’in yanı sıra seçimden sonra yükün hafifletilmesi yönünde taleplerimiz olacaktır. 7 haziran seçimleri Türkiye için önemli. 7 haziran sonrası Türkiye’de kaos olsun diye bekleyenler var. Biz turizmciler olarak 7 haziran sabahı Türkiye’yi aydınlık yolda görmek istiyoruz. Çünkü turizm ortamı barış içinde yapılır. Başlamış ama sonlanmış bir Arap baharı var. Bunların sonuçları Türkiye için iyi olacaktır” dedi.
Fethiye Belediye Başkan Yardımcısı Mete Atay “bölgedeki turizm sezonun kısa olduğuna dikkat çekerek sezonun uzatılması için yeni destinasyonlar yaratılmalıdır” dedi.
Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık Fethiye bölgesinde 50 bin yatağın bulunduğunu kalite ve niteliğin arttırılması gerektiğini hatırlatarak her şey dahil turizmden kurtulmalıyız. Fethiye’de yeni cazibe oluşturacak destinasyonlar mevcuttur. Kruvaziyer liman yapılmasıyla kültür turizmine daha çok turist çekebiliriz” dedi. Telmessos antik tiyatronun resterasyon çalışmalarının yeniden başladığını söyleyen kaymakam Ekrem Çalık kaya mezarlığının bulunduğu bölgede bir açık hava müzesi yapılması planlaması var. Babadağ’a teleferik yapılmasıyla yılda 1 milyon kişinin çıkılmasını tahmin ediyoruz. Spor turizmi için spor salonu inşaatı bitmek üzere spor sahalarını arttırabiliriz. 400 yataklı bir hastane daha planlanıyor. Bu hastane bitince mevcut hastaneyi sağlık turizmine dönüştürebiliriz. Turistin beklediği huzur ve güvendir. Bu konuda kamu kuruluşları her türlü tedbiri almaktadır” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fethiyeli Otelciler Yeni Yönetimini Seçti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN