Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Doktob İle MSKÜ Arasında İşbirliği Protokolü

Giriş Tarihi: 8.6.2015 18:58 Güncelleme Tarihi: 8.6.2015 21:45
Doktob İle MSKÜ Arasında İşbirliği Protokolü
’nın dünyaca ünlü İztuzu plajı ile ilgili olarak Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ile, köyceğiz Turistik Otelciler ve Turizm İşletmeleri Birliği (DOKTOB) arasında işbirliği protokolü imzalandı.
Protokole göre, bölgenin turizm gelişimi için Üniversite ve DOKTOB işbirliği yapacak. Protokol törenine Vali Amir Çiçek, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar, DOKTOB Başkanı Yücel Okutur, Turizm İl Müdürü Veli Çelik, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Uğur Şeren ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ozan Bahar katılı.
Valilik 75. Yıl salonunda gerçekleştirilen protokol töreninde konuşan Vali Amir Çiçek, “Turizm, kaliteli, etkili ve verimli bir hizmet yapılırsa Muğla’da en üst seviyeye çıkartırız. Bu nedenle DOKTOB ile Üniversitemiz arasında bir protokol hazırlandı. Bizim himayemizde, bizim huzurumuzda bu protokolü imzalayacaklar. Dalaman, Dalyan, Köyceğiz, Ortaca ve İztuzu alanındaki turizm potansiyeli en iyi şekilde hizmet yapacak şekilde birlikte projeler geliştirecekler. Bu projeleri uygulayarak 12 aya yayan bir turizm, alternatif turizm çalışmaları başladı. Meyvelerini önümüzdeki yıllarda inşallah göreceğiz. Bu protokol ile 6 aylık bir turizm değil, 12 aya yayılacak bir turizmin ilk adımı olacak inşallah” dedi.
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar, üniversitenin temel ilkelerinden birisinin, Üniversite-Sanayi işbirliği kapsamında sektör temsilcileri ile birlikte bölgedeki sorunların çözümünden öte, bölgenin her açıdan gelişmesi için birlikte işbirliği yapmak olduğunu belirtti. Harmandar, “Turizm bölgemizin en önemli sektörlerinden birisidir. Sadece turizm denildiği zaman Bodrum, Marmaris ve Fethiye akla gelmemeli. Dalyan, Ortaca, Köyceğiz gibi yerlerde de dünyanın en güzel yerlerinden birisidir. İztuzu kumsalı dünyada ödül almış kumsallarımızdan birisidir. DOKTOB yönetimi bizimle çalışmak için bir başvuru yaptılar. Bir protokol hazırlandı. Turizm Fakültemizin kontrolünde akademik ve bilimsel çalışmaları fakültemizin önderliğinde bu işi yapacağız. Amacımız bu bölgemizi turizm açısından daha da geliştirmek” dedi.
Dalaman, Ortaca, Köyceğiz Turistik Otelciler Ve Turizm İşletmecileri Birliği (DOKTOB) Başkanı Yücel Okutur, 3T denilen ‘Turizm, Tarım ve Tarih’ değerleri olan dünyada eşi olmayan bir ile sahip olduklarını söyledi. Okutur, “Üniversitemiz Mansur hocamızın önderliğinde halka, halkın hizmetine açıldı. Şu anda Üniversitemizin bütün birimleri ile ekonomik, bilimsel ve araştırma olarak çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz. Bu çalışmalar Muğla’mızın ekonomik ve turizm potansiyelinde etkili olacaktır. İşbirliği protokolünde Turizm Fakültesi Dekanımız Ozan hocamızın büyük emeği var. Sayın valimizin bu kadar kısa bir süre içinde sorunlarımıza vakıf olması ayrı bir mutluluk” dedi.
Konuşmaların ardından Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar ile Dalaman, Ortaca, Köyceğiz Turistik Otelciler Ve Turizm İşletmecileri Birliği (DOKTOB) Başkanı Yücel Okutur arasında protokol imzalandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Doktob İle MSKÜ Arasında İşbirliği Protokolü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN