Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Marmaris’te Doğaya Saygı Yürüyüşü

Giriş Tarihi: 10.6.2015 20:58 Güncelleme Tarihi: 11.6.2015 05:57
Marmaris’te Doğaya Saygı Yürüyüşü
Muğla’nın Marmaris ilçesinde Dünya Çevre Haftası kapsamında sivil toplum örgütleriyle birlikte “Doğaya saygı yürüyüşü” gerçekleştirildi.
Belediye Kent Konseyi Çevre Çalışma Grubu öcülüğünde “Dünya Çevre Haftası” kapsamında “Doğaya saygı yürüyüşü” düzenlendi. Ketenci Kavşağı’nda giydikleri kostümlerle çocukları ve hayvanları ile toplanan yaklaşık 200 sivil toplum kuruluşu üyeleri ana cadde üzerinde yürüyüşe geçti. “Temiz hava, su, toprak”, “Toprağına sahip çık”, “sahiller halkındır yağmaya dur de” ve “ madene hayır” dövizleri taşıyan grup, “Türkiye çöl olmasın, ranta dur” sloganları attı. Yaklaşık 4 kilometre yürüyen gruba çevrede bulunan yabancı turistlerde alkışlarla desteklerken ,grubunun ilginç kostümleri ilgi odağı oldu.
Grup daha sonra 19 Mayıs Gençlik Meydanı’nda toplandı. Meydanda “çevre” konulu resim sergisi açılışı gerçekleştirildi. Marmaris Belediyesi Kent Konseyi Çevre Çalışma Grubu Başkanı Gürsel Koç, “ Marmaris doğası ve denizinin korunması için tüm siyasiyi ve sivil toplum kuruluşlarıyla ortak mücadele gerekmektedir. Doğamıza sahip çıkmak için çıktığımız yolda bizlere destek veren herkese teşekkür ederim” dedi.
Marmaris Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Zirve Dağcılık, Eğitim-Sen, Fotoğraf Tutkunları, TEMA, Hayvan severler Derneği üyeleri doğanın korunması için el birliği ile mücadele kararı aldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Marmaris’te Doğaya Saygı Yürüyüşü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN