Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan Tokcan’ın İstifası CHP İlçe Teşkilatı Gerdi

Giriş Tarihi: 23.6.2015 22:38 Güncelleme Tarihi: 24.6.2015 07:21
Başkan Tokcan’ın İstifası CHP İlçe Teşkilatı Gerdi
Datça Belediyesi’nin CHP’li Başkanı Şener Tokcan’ın istifa kararını geri alması için CHP İlçe Teşkilatı’nı ziyaret eden partililer ile İlçe Başkanı Önel Akdeniz arasında tartışma yaşandı.
Datça Belediye Bbaşkanı Şener Tokcan, bugün belediye meclis salonunda bir grup partili kadınla bir araya geldi ve istifasının sebeplerini ayrıntılı olarak anlattı. Partili kadınların ısrarlarına rağmen istifasını geri almamakta karalı olan Başkan Tokcan, istifa dilekçesini 22 Haziran itibariyle Datça Kaymakamlığına verdiğini belirtti.
Bunun üzerine partili kadınlar topluca Datça Kaymakamına giderek, İlçe Kaymakamı Hamdi Üncü’den Başkan Tokcan’ın istifasını kabul etmemesini istedi. Kaymakam Üncü, yaptığı açıklamada, “Başkan Şener Tokcan, sıkıntılarını ayrıntılı olarak bana anlattı. Çözüm yolları konusunda kendisine yardım teklifinde bulundum ancak o istifa etmekte kararlı olduğunu bildirdi. Benim yapacağım bir durum yok. İstifasını geri alacak olan kendisidir” dedi.
Kaymakam Üncü’den de bir cevap alamayan Cumhuriyet Kadınları Derneği Datça Şubesi ile Kadın İşgücünü Geliştirme ve Yardımlaşma Derneği (KİGDER) Başkanı Menşure Yavuz ve dernek üyeleri kaymakamlık önünde bir basın açıklaması yaptı. Yavuz, “Kaymakam Hamdi Üncü’den Belediye Başkanınızın istifasını geri alması konusunda yardım istedik. Kaymakam Bey, Başkan Şener Tokcan ile yeniden görüşeceğini belirtti. Kendisine teşekkür ediyoruz” dedi.
PARTİ ZİYARETİNDE ORTAM GERİLDİ
Kaymakamlığın ardından CHP İlçe Teşkilatına giden CHP’li kadınlar, burada İlçe Başkanı Önel Akdeniz ile görüştü. CHP İlçe Teşkilatı’nın Başkan Tokcan’a sahip çıkmadığını iddia eden kadınlar ile İlçe Başkanı Önel Akdeniz ve İlçe Sekreteri Sedat Duer arasında hararetli tartışmalar yaşandı.
BASIN BİNADAN ÇIKARTILDI
Datça’da yayın yapan yerel bir gazetede CHP Yönetim Kurulu üyesi Hüseyin Yılmaz’a dayandırılarak yapılan, “Belediye meclis üyelerinin de Başkan Şener Tokcan ile birlikte istifa etmeleri gerekir” şeklindeki haberin gündeme gelmesiyle iyice tartışma iyice büyüdü. CHP İlçe Sekreteri Sedat Duer’in muhabire “Burayı terk et” ikazında bulununca ortam iyice gerildi. CHP’li Belediye Meclis Üyesi İnci Bilgin, Duer’e müdahale edilerek “Burası senin babanın çiftliği değil. Sen buradan basını çıkaramazsın” diyerek tepki gösterdi. Şiddetlenen tartışma, emniyet güçlerinin bina önüne gelmesi ve basın mensuplarının binayı terk etmesiyle yatıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Tokcan’ın İstifası CHP İlçe Teşkilatı Gerdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN