Marmaris’in Çevreci Annesi Hayatını Kaybetti

Giriş Tarihi: 1.7.2015 16:18 Güncelleme Tarihi: 1.7.2015 17:50
Marmaris’in Çevreci Annesi Hayatını Kaybetti
Marmaris’te çevreci çalışmaları ile bilinen Turizm ve Çevre Gönüllüleri Başkanı Filiz Ersan, geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.
Çevre için ve Marmaris Körfezi’nde de yürüttüğü çalışmalarda olumsuz uygulamalara karşı başarılar kazanan, 75 yaşındaki Filiz Ersan ,böbrek taşı şikayetiyle ilçedeki özel bir hastanede yatırıldı.Ersan, ameliyat için hazırlık yapıldığı sırada kalp krizi geçirdi.
Böbrek taşı şikayetiyle Marmaris’teki özel bir hastanede tedavi gören Ersan, ameliyat için hazırlık yapılırken kalp krizi geçirdi. Yoğun bakıma alınan Ersan’ın doktorları ’ya sevk edilmesine karar verdi.Ersan, ambulansla Muğla’ya gönderilirken tüm çabalara rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirdi. Yurt dışındaki yakınlarının gelmesinin ardından Ersan’ın cuma günü toprağa verileceği öğrenildi.
Marmaris’te çeyrek asra yakın çevrenin korunması için verdiği mücadeleyle bilinen Filiz Ersan, bu süre zarfında birçok çevre olumsuzluğunun yanında yakalandığı kanser hastalığını da yenmeyi başarmıştı.
Doğal güzellikleriyle ünlü Turizm cenneti Marmaris’in kıyıları ve doğasının korunması için mücadele eden Marmaris Çevre ve Turizm Gönüllüleri Grubu’nun kurucusu ve başkanı olan Ersan, çevreye karşı duyarlılığı nedeniyle zamanla ilçenin en tanınmış kişilerden birisi haline gelmişti.
Yaptığı çalışmalar nedeniyle Ersan’a birçok kurumdan ödül alan Ersan, en büyük çevre mücadelesini ise çoğu ormanlık alanlarda bulunan 42 ayrı maden arama ruhsatının iptal edilmesi için vermişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Marmaris’in Çevreci Annesi Hayatını Kaybetti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN