Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bodrum Belediyesi Personelinden İki Kitaplı İmza Günü

Giriş Tarihi: 9.7.2015 17:28 Güncelleme Tarihi: 10.7.2015 16:30
Bodrum Belediyesi Personelinden İki Kitaplı İmza Günü
Bodrum Belediyesi personeli Cezmi Çoban, derlediği “Bodrum Denizcilik Tarihi Araştırmaları” ve “Altın Makas Gümüş Bıçak” isimli kitaplarını, 10 Temmuz 2015 Cuma günü 18.30-20.00 saatleri arasında Bodrum Belediyesi Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi’nde okurlarına imzalayacak.
Bodrum’un deniz kültürünü ve tarihini yeni nesillere tanıtmak ve bu birikimi yeniden Bodrumlularla buluşturmak amacıyla hazırlanan "Bodrum Denizcilik Tarihi Araştırmaları" ile 1915-2010 yılları arasında yaşayan, Bodrum Hakimi Fatma Mefharet Tüzün’ün Zabıt Katipliğini de yapan Ali Özel’in, mesleki ve yaşadığı yıllarda geçen eski Bodrum hatıralarını anlatan “Altın Makas Gümüş Bıçak” kitapları Bodrumlularla buluşuyor.
Kitapların; Bodrum Belediyesinin destekleri ve özel bir gsm firması sponsorluğunda Bodrum kültürüne kazandırıldığını ifade eden yazar; “Her iki kitap, 2500 yıllık bir tarih sürecinin, Bodrum Yarımadası’ndaki yansımalarını kapsamakta. Deniz ve kara kültürünün kaynaştığı bu coğrafya, asırlar boyunca; tarihin, kültürün, sanatın, emeğin, bilimin, aşkın, hoşgörünün, yenileşmenin ve samimiyetin merkezi olmuş. Bu coğrafyanın insanına da, gelecekte çocuklarına miras olarak bırakabilecekleri kitaplar hazırlamaya çalışıyorum ve çabam da hep bu yönde. Takdir Bodrum halkınındır” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bodrum Belediyesi Personelinden İki Kitaplı İmza Günü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN