Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tarihi Sütunlara Platform Darbesi

Giriş Tarihi: 9.7.2015 09:48 Güncelleme Tarihi: 10.7.2015 16:30
Tarihi Sütunlara Platform Darbesi
’nın Bodrum ilçesinde, klasik çağdan günümüze bozulmadan ayakta kalan nadir tarihi yerlerden biri olan antik tiyatroda kurulan platformun eserlere zarar verdiği iddia edildi.
Anadolu’nun en eski tiyatrolarından biri olan Bodrum Antik Tiyatro’sun da her yıl binlerce kişinin izlediği konserler bu yıl 17 Temmuz’da Volkan Konak konseri ile başlayacak. Sanatçıların sahneye çıkacağı alana yapılan platformun demir ayakları tarihi sütunların üzerine denk geldiği için tarihi sütunlara zarar verdiği öne sürüldü. Kulis arkasına konulan seyyar tuvaletlerin ise görüntü kirliliğine neden olduğunu belirtildi.
Volkan Konak, Duman, Nilüfer, Funda Arar, Sibel Can, Sıla, Teoman, MFÖ VE Sezon Aksu’nun hayranlarıyla buluşacağı yaz konserleri öncesi platformların hazırlanması sırasında organizasyon firması haricinde tiyatronun güvenliği dışında hiçbir yetkili bulunmazken, yapılan çalışmaları kontrol etmek için Antik Tiyatro’ya gelen Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi ekipleri ilgili firmayı uyararak platformun düzeltilmesini firma yetkililerine bildirdiler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tarihi Sütunlara Platform Darbesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN