Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dalaman’da Eski Kil Ocağı Tarıma Kazandırılıyor

Giriş Tarihi: 15.7.2015 12:38 Güncelleme Tarihi: 15.7.2015 17:11
Dalaman’da Eski Kil Ocağı Tarıma Kazandırılıyor
’nın Dalaman ilçesinde eski kil ocağı olan alan Muğla Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından temizlenerek tarım yapılabilir hale getirildi.
Muğla Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığına Devlet Su İşleri tarafından tahsisi yapılan Dalaman İlçesindeki eski kil ocağı, rehabilitasyon amaçlı dolgu sahası olarak faaliyete alındı. Daha önceden çeşitli atıkların döküldüğü alan, ekipler tarafından temizlenerek hafriyat toprağı, inşaat ve yıkıntı atıkları ile rehabilitasyon amaçlı dolgusu yapıldı ve alanın belirli bir kısmı tekrardan tarım yapılabilir hale getirildi.
Muğla Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Aylin Giray, konu ile ilgili yaptığı açıklamada; “Büyükşehir Belediyesi olarak çevrenin korunması ve hafriyat atıklarının değerlendirilmesine yönelik çalışmalarımız devam ediyor. Dalaman İlçesinde, ekiplerimiz tarafından yapılan çalışmalar ile hem hafriyat atıklarının bertarafı sağlanıyor. Hem de atıl durumdaki eski maden ocakları tarıma kazandırılıyor. Ayrıca bu alanlarda oluşan su birikintilerinde üreme ihtimali olan vektör(haşere) oluşumunun önüne geçilerek halk sağlığı içinde çalışmalar yürütülüyor” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dalaman’da Eski Kil Ocağı Tarıma Kazandırılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN