Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İş Adamı Ahmet Bayer Hakkındaki Suçlamalara Cevap Verdi

Giriş Tarihi: 15.7.2015 16:48 Güncelleme Tarihi: 15.7.2015 17:11
’nın Bodrum ilçesinde iş adamı Ahmet Bayer tarafından kurulan ve üç yıl önce devre mülk ve devre tatil olmak üzere ikiye ayrılan Club Flipper’da, yeni yönetimden Bayer’e ’borçlarını ödemediği’ gerekçesiyle icra davası açıldı. Bayer, düzenlediği basın açıklamasıyla hakkındaki iddialara yanıt verdi.
2013 yılındaki genel kurulda Bodrum Yalıkavak’taki Club Flipper Devre Mülk yönetimini devralan site sakinlerinden Ergüder Tırnova, kulübün kurucusu iş adamı Ahmet Bayer’e icra davası açtı. Bayer’in, 20 yılı aşkın süre yönettiği Club Flipper’a ailesi ve kendi mülkleri dolayısıyla toplam 1 milyon 717 bin lira borç bıraktığını iddia eden Tırnova, düzenlediği basın toplantısında, Bayer’in kendi yönettiği dönemde Club Flipper’a ait SGK, vergi, ecrimisil borçları ile personel giderlerini ve kendi devre mülklerine ait aidatları ödemediğini iddia etti.
Ergüder Tırnova, iş adamı Ahmet Bayer’in borçlarıyla ilgili olarak şu rakamları verdi:
"Bayer ailesi ve şirketlerinin sadece yeni yönetim, tesisi devraldıktan sonraki borçları 1.704,452 TL’dir. Bunlar arasında, muhtelif borçlar, 276,826 TL, SGK borçları 516,092 TL, ecrimisil borcu 210,606 TL, personel alacakları, 482,503 TL ve vergi borçları 218,425 TL’dır."
Öte yandan, Bodrum Sulh Hukuk Mahkemesi 2014/42 no’lu dosya ile 9 Temmuz 2015 tarihinde görülen dava ile Clup Flipper’ın yöneticisi Ergüder Tırnova’nın yönetici olarak seçildiği 2013 tarihli genel kurulunun iptal edildiği öğrenildi.
“BAHSETTİKLERİ BORÇLARIN BENİMLE HİÇBİR İLGİSİ YOK”
Hakkındaki iddialara basın açıklaması düzenleyerek yanıt veren iş adamı Ahmet Bayer ise Club Flipper kurulduğu günden bu yana bir kez bile yönetiminde yer almadığını söyleyerek, "Bahsettikleri borçların benimle hiçbir ilgisi yok. Madem borcum vardı, 22 yıldır neden mal varlıklarıma haciz koyup tahsil etmediler" diye sordu. Bayer, yargıdan mal kaçırdığı yönündeki iddialara ise elindeki belgeleri göstererek, "Mal varlığım 103 milyon dolar. Devre mülk tapularının tümü benim üzerime kayıtlı. Böyle bir şey söz konusu bile olamaz" şeklinde cevap verdi.
“DAVALIK OLAN KARŞI TARAFTIR”
Club Flipper adının kendi üzerine tescilli olduğunu ve hali hazırdaki devre mülk yöneticileri tarafından kullanılmaması gerektiğini, ancak kendisinin buna göz yumduğunu anlatan Ahmet Bayer, Ergüder Tırnova’nın iddia ettiği borçlarla ilgili de şu açıklamayı yaptı:
"Borçlar tamamen suni bir şekilde uyduruluyor. Ecrimisil her işletmeden alınan bir para. Bunun benimle ne ilgisi var? Personel parası diyorlar. Bütün personeli işten çıkaran onlar. Sonra aynı personeli tekrar işe aldılar. Ama bu arada ne kıdem tazminatı, ne hak edişleri ödenmemiş, personel de dava açmış. Yani davayı onlara açmışlar."
“400 BİN LİRA HİBE ETTİM”
Bir süre önce belediye ekipleri tarafından yıkılan çamaşırhaneyle ilgili basına, "Ahmet Bayer’in villaları yıkılıyor" şeklinde haber aksettirildiğini de söyleyen iş adamı Bayer, "Kendi kendilerine yıktırdıkları bir çamaşırhane binasıydı" dedi. Bayer, "Ben Club Flipper’dan ayrılırken, 494 bin lira bilanço açığı vardı. Bunun 400 bin lirasını hibe ettim, yani talep etmedim. Bu para 22 sene içinde yavaş yavaş artmış. Bugün aidat borçlarımız olduğunu iddia ediyorlar. Buna rağmen icra davası açtıklarını ama üzerime kayıtlı mal bulamadıkları için davaların sonuçlanmadığını söylüyorlar. Üzerime kayıtlı bir mal yoksa, nasıl aidat borcum oluyor bilmiyorum" diye konuştu.
“YÖNETİMİN BANKA HESAPLARI BOŞ”
Ahmet Bayer, villasının bahçesinde gazetecilerin sorularını yanıtlarken, kendisinin de mevcut yönetim kuruluna dava açtığını belirterek, "Yönetimin banka hesapları bomboş. Temmuz ayı en yoğun olması gereken dönem olduğu halde, sıfır bakiye görünüyor. Parayı alıp kaçırıyorlar. Kimin şahsi hesabına aktarıldığını bilmiyoruz. Biz de suç duyurusunda bulunuyoruz" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İş Adamı Ahmet Bayer Hakkındaki Suçlamalara Cevap Verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN