Ortaca’da Motosiklet Sürücüleri Sıkı Denetim Altına Alındı

Giriş Tarihi: 15.7.2015 09:48 Güncelleme Tarihi: 15.7.2015 17:11
Ortaca’da Motosiklet Sürücüleri Sıkı Denetim Altına Alındı
’nın Ortaca ilçesinde trafik ekipleri, motosiklet sürücülerini sıkı denetim altına aldı.
Ortaca İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği’ne bağlı Trafik Ekipleri tarafından yaz ayların gelmesi nedeniyle trafikte sıkça yer alan motosiklet sürücülerine sıkı denetim altına alınırken, 140 motosiklet sürücüsüne kask takmadıkları gerekçesiyle yasal işlem yapılıp, ayrıca plakasız, sigortasız ve fenni muayeneleri geçen 40 motosiklet trafikten men edildi.
Yapılan denetimler ile ilgili bilgi veren İlçe Emniyet Müdürü İsmail Ayhan, yaptığı açıklamada; “2015 Emniyet Genel Müdürlüğümüzün almış olduğu trafik uygulama ve denetleme hedefleri kapsamında bizde ilçemizde; İl Emniyet Müdürlüğümüzün bize verdiği talimatları neticesinde özellikle yaz aylarındaki motosikletin çok sık olarak trafiğe çıkması sebebiyle ve kazaların önlenmesi amacıyla bu tür çalışmalarımızı başlatmış bulup, uygulamalarımız bu şekilde devam etmekte ve bundan sonrada aralıksız devam edecektir.
İlçe Emniyet Müdürü İsmail Ayhan ise bir ay içinde yapılan kontrollerle ilgili verdiği bilgide:” 494 Motosiklet denetlenmiş, 140 motosiklet sürücüsüne kask takmadığı için yasal işlem yapılırken, 40 motosiklet ise, trafikten men edildi. Ayrıca 1222 Sürücüye emniyet kemeri kontrolleri yapıldı. 249 sürücüde Madifiye ‘Trafik Kurallarına uymayan, çift ekzoz, gelişi güzel müzik sistemi ve camlardaki siyah film’ kontrol edilip, 520 araç sürücüsü hakkında yasal işlem yapıldı. Kontrollerimiz aralıksız devam edecektir” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ortaca’da Motosiklet Sürücüleri Sıkı Denetim Altına Alındı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN