Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bir Ay Önce Ruhsat Verilen Pasteneye Mühür Şoku

Giriş Tarihi: 21.7.2015 12:48 Güncelleme Tarihi: 22.7.2015 08:54
Bir Ay Önce Ruhsat Verilen Pasteneye Mühür Şoku
’nın Marmaris İlçesinde, belediye tarafından 1 ay önce ruhsat verilen işyeri eksiklikleri bulunduğu gerekçesiyle mühürlendi. Turizm sezonunun ortasında yapılan mühürleme işlemi ise tepki çekti.
Edinilen bilgiye göre, Marmaris’te esnaflık yapan Ferhat Demirbaş , 6 ay önce Tepe Mahallesi 38’inci sokaktaki pastanenin işletmesini devraldı. Demirbaş ,bir süre sonra mülk sahibiyle anlaşmazlığa düşüp mahkemelik oldu. Mahkemeyi kazanan Demirbaş , ruhsat için 1 ay önce belediyeye başvurdu. Ruhsatı alan Demirbaş’a belediye tarafından işyerindeki eksiklerini gidermesi için tebligat gönderilerek 15 gün süre verildi. Sürenin dolması üzerine sabah saatlerinde işyerine gelen zabıta ekipleri , pastaneyi eksiklerini tamamlamadığı gerekçesiyle mühürledi.
İşyeri mühürlenen Fatih Demirbaş duruma tepki gösterip gazetecilere açıklamada bulundu. Demirbaş , “Belediyenin avukatı evrakların ruhsat almak için yeterli olduğuna kanaat getirerek, ruhsat işlerine gerekenin yapılmasını söyledi. 09.06.2015 tarihinde vekaletimi verdiğim muhasebeci aracılığıyla ruhsatımızı aldık.Bugün ise iş yerim mühürlendi. Bu uygulama ne kadar yasaldır. Gerekçe olarak iş yerinde eksiklikler olduğunu öne sürdüler. Zaten yıllardır işleyen bir işletme daha önceden aynı amaçla kullanılıyordu. Hiç bir değişiklik yapmadık. Eksikliklerimizi de söylemediler. Mağduriyetimin giderilmesi için her türlü yasal hakkımı kullanacağım. Belediye başkanı ile aramızda husumet vardı. Benim ruhsat aldığımı öğrendikten sonra mühürleme işlemini yaptırdı” diye konuştu.
Marmaris Belediyesi yetkililerinden yapılan açıklamada, Belediye Kanununa göre iş yeri açma ve çalıştırma ruhsatnamesi verildikten sonra bir ay içerisinde yapılan denetlemelerde işyerine tespit edilen eksikliklerin giderilmesi için 15 gün süre verildiği belirtildi. Sürenin dolduğu bugün ise eksiklerini tamamlamayan işyerinin zabıta ekiplerince mühürlendiği ifade edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bir Ay Önce Ruhsat Verilen Pasteneye Mühür Şoku
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN