Öztürk, Başbakan’dan Bodrum’a Destek İstedi

Giriş Tarihi: 6.10.2015 11:18 Güncelleme Tarihi: 6.10.2015 11:35
AK Parti Milletvekili Adayı Nihat Öztürk, Ankara’da görüştüğü Başbakan Ahmet Davutoğlu’na Bodrum’da yaşanan sel felaketiyle ilgili hazırlanan dosyayı takdim etti ve mağdur olan vatandaşlara destek verilmesini istedi.
AK Parti Muğla Milletvekili Adayı ve Ak Parti eski il başkanı Nihat Öztürk, Bodrum’da yaşanan sel felaketiyle ilgili gelişmeleri Ankara’da Başbakan Ahmet Davutoğlu’na aktardıklarını ve yaşanan sel nedeniyle mağdur olan vatandaşlara destek verilmesini istediklerini söyledi.
Öztürk, AK Parti Seçim Beyannamesinin açıklanmasının ardından AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu ile Ankara’da görüştüklerine işaret ederek, “Görüşmede, hazır bulunan Bodrum İlçe Başkanımız Çiğdem Demiralp ile birlikte yaşanan sel felaketi nedeniyle ilçedeki yerel yönetimler ve STK’ların görüşlerini de alarak hazırladığımız dosyayı Sayın Başbakanımız Prof.Dr. Ahmet Davutoğlu’na sunduk. Sayın Başbakanımızdan Bodrum’da yaşanan sel nedeniyle mağdur olan vatandaşlara destek verilmesini istedik” dedi.
Bodrum’da yaşanan afetten etkilenen vatandaşlarla görüştüklerini ve sorunlarını dinlediklerini söyleyen Öztürk, “Yaşanan sel felaketi sonrasında, Bodrum’da ki işletmelerin sorunları ve çözümü konusunda mağdur vatandaşlarımızla görüşmelerde bulunmuş ve yaşanan selden dolayı ortaya çıkan mağduriyetlerle ilgili yaptığımız tespitleri Sayın Başbakanımıza ileteceğimizi ifade etmiştik. Vatandaşımıza verdiğimiz bu sözü yerine getirerek Başbakanımıza Bodrum’da yaşanan selle ilgili vatandaşlarımızın ve ilgili kurumların taleplerini ilettik. Sel felaketi sonrasında Bodrum İlçe teşkilatımızla birlikte geçmiş olsun ziyaretinde bulunduğumuz, Bodrum Ticaret Odası Başkanı ile Bodrum Belediye Başkanının gündeme getirdiği konulara da Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’na sunduğumuz dosyada yer verdik”
Öztürk, afetin partisinin olmayacağına vurgu yaparak, şunları söyledi: “Bizler, bu sürecin takipçisi olacağız. Vatandaşlarımızdan isteğimiz, hasar tespitleriyle ilgili başvurularını mutlaka ilgili kurumlara yapsınlar. Yaşanan sel felaketi nedeniyle vatandaşlarımızın yaşadığı mağduriyetlerin giderilmesi sürecinde üzerimize düşeni yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öztürk, Başbakan’dan Bodrum’a Destek İstedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN