Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Polat Alemdar Kimdir ?
Polat Alemdar, Kurtlar Vadisi, Kurtlar Vadisi Terör ve Kurtlar Vadisi Pusu dizilerinin ve Kurtlar Vadisi Irak, Kurtlar Vadisi Filistin filmlerinin ana karakteridir. Necati Şaşmaz tarafından canlandırılıp, Umut Tabak tarafından seslendirilir. Alemdar, Mehmet ve Nergis Karahanlı'nın öz oğludur. Babası, devletin istihbaratçısı iken son iki görevde gözünü para ve güç bürümüş, İsrail'e, Filistinliler'in kaldığı bir mülteci kampında silahların saklandığına ihbar ederek ihanet etmiştir. Bu olay üzerine İsrail kampı bombalanmıştır.

O anda kampta bulunan Aslan Akbey'in kızkardeşi ölmüştür. Aslan Bey ya da kod adıyla Amca, bunun öcünü almak için Karahanlı'nın oğlu Efe Yakup Karahanlı'yı kaçırmış ve Çocuk Esirgeme Kurumu'na vermiştir. Efe Ykup Karahanlı'nın ailesinden uzaklaşması ve ailesinin onu bulamaması için bir aileye verilmiştir. Ve adı Ali olmuştur (Ali Candan). Ali Candan ilerde Siyasal Bilgiler Fakültesi'ni bitirip diplomat olması yanında bir istihbaratçıydıda ve Aslan Akbey'e hizmet ediyordu. Son görevi olan Kurtlar vadisi Operasyonu görevi yüzünden ailesi ve sevgilisiyle vedalaştıktan sonra estetik bir ameliyat olup kimlik değiştirmiştir. Ali Candan'ı trafik kazasında ölü olarak gösterip Polat Alemdar olmuştur.

Kurtlar Vadisi Operasyonu'nda amaç, mafyanın en tepesindeki güç olan Kurtlar Konseyi'nin çökertilmesiydi ve Kurtlar Konseyi çok güçlüydü. Neredeyse Türkiye Cumhuriyeti'nin yıllık milli gelirinin yarısı kadar bir parayı kontrol ediyorlardı. Polat Alemdar, Duran Şatıroğlu'nun yeğeni olarak gösterilmiş, Aslan Akbey, durumu Duran Emmi'ye anlatıp Duran Emmi'nin kendilerine yardımcı olmasını sağlamıştır. Böylece Polat Alemdar, Duran Emmi'nin kıraathanesinde durmaya başladı ve orada ileride en çok sevdiği insanlardan olan Seyfo Dayı ve Süleyman Çakır ile tanıştı. Süleyman Çakır, aynı zamanda Kurtlar Konseyi'ne bağlıydı. Testere Necmi'nin hiyerarşisindeydi. Çakır, birgün Duran Emmi'yi ziyarete geldiğinde Polat ile tanıştı. Bu tanışmadan sonra, Kurtlar Konseyi ile arası açık olan Çakır ve Emmi'yi bir suikast ile öldürmek istemişlerdir. Çakır ile Emmi kıraathaneden çıkarken bu suikast gerçekleşmiş ve Polat ikisini yere yatırıp hayatlarını kurtarmıştır. Bu günden sonra Polat ve Çakır can dostu olmuşlardır.

Başından daha çok olay geçen Polat Alemdar, tüm bu olaylardan sonra, Los Angeles'a giderek Tapınakçılar'ın Dünya Baronu Amon ile görüştü. Amon, Polat'tan, Kripteks'i istedi. Polat Kripteks'i vermedi ve Amon ile bir anlaşma yaparak Türkiye'ye geri döndü. Türkiye'de, faaliyetlerinden dolayı mahkemede yargılanan Polat, serbest bırakıldı. En yakın dostu Süleyman Çakır'dan kalan adamlarıyla birlikte ülkeyi ele geçirmeye çalışan İskender Büyük adındaki emekli bir generalle savaştı. İskender Büyük'ün ortaya çıkması, İhtiyarlar adı verilen Türk derin devletinin Polat Alemdar ile temasa geçmesini sağlamıştır. Bu yüzleşmenin gerçekleşmesini istemeyen İskender Büyük'ün tüm engellemelerine karşın, Polat Alemdar buluşmayı gerçekleştirmiştir. Bu buluşma neticesinde ülke hakkındaki en net bilgileri edinmiş ve İhtiyarların desteği ile hareket rotasını belirlemiştir.

Annesinin kalp krizi geçirmesi yüzünden Ebru Duru ile evlenmiştir. Kayınpederi Ercüment Duru'nun İskender Büyük'ün adamı olduğu ortaya çıkarmıştır. İskender Büyük ve yapılanması ile savaşmıştır. Başbakana yapılması planlanan suikasti engellemeye çalışırken başbakanın koruması tarafından vurulmuş ve ağır yaralanmıştır. Polat Alemdar İngilizce, Fransızca, Arapça, Rusça ve Kürtçe'yi çok iyi konuşur. Her tür silah ve dövüş konusunda uzmanlaşmıştır. Polat Alemdar, Dünya Baronu tarafından Baronluğa kadar yükseltilmiş, hatta masonik bir örgüt tarafından Lübnan başbakanı Fuad Sinyora'ya zorla suikast düzenlemesi için Suriye'ye dahi gönderilmiştir.

Polat Alemdar Irak'ta girdiği operasyonda Türk askerlerinin kafasına çuval geçiren Amerikalı komutan Sam William Marshall'ı başa baş bir kavganın sonunda bıçaklayarak öldürmüştür.Kurtlar Vadisi dizisinin popülerleşmesiyle birlikte toplumda özellikle gençler arasında Polat Alemdar rol modeli olarak görülmeye başlanmıştır. Uluslararası Politik ve Strateji Araştırmalar Merkezi'nin 17 ilde 2010 lise öğrencisi arasında yaptığı ankette "Kendinize yetişkin olarak kimi örnek alırsınız" sorusunda Polat Alemdar birinci sıraya oturmuştur. Polat Alemdar'ın şu anda yaşamasında aslında biraz da Laz Ziya'nın payı vardır. Konsey de Polat Alemdar'ın kalemi kırılacağı anda Laz Ziya araya girip kızım ile Polat Alemdar nişanlanacak. diyerek konsey baronu olan Mehmet Karahanlı'nın kalemi kırmasını engellemiştir.

Polat Alemdar Suriye'ye gönderilmeden önce Masonlar onu öldürdü ve adrenalin iğnesi ile tekrar canlandırıp kendi taraflarına çekmek için konuşma yaptılar. Polat Alemdar onlardan olmayı kabul etmeyince tekrar bayıltıp Suriye'ye gönderdiler. Suriye de zorla da olsa operasyonu yaptırdılar.

Polat Alemdar'ın yaptığı evlilikleri ;

Elif Eylül (öldü)
Ebru Duru (öldü)
İnci Tataroğlu (öldü)
Leyla Türkmen (öldü)

Aile Üyeleri ;

Nazife Candan (öldü)
Ömer Candan (öldü)
Mehmet Karahanlı (öldü)
Nergiz Karahanlı (öldü)

Lakapları ;

Can Polat, Usta

Çocukları ;

Elif Alemdar
BİZE ULAŞIN