sorgulamaları ten nasıl yapılıyor?

sorgulamanızı online olarak üzerinden yapabiliyorsiniz. SGK SSK sorgulamanızı TC kimlik no ile üzerinden yapabilirsiniz. SGK SSK sorgulama lemi ile tüm detaylar haberimizde...

Giriş Tarihi: 10.6.2016 11:39 Güncelleme Tarihi: 10.6.2016 11:43
SGK SSK sorgulamaları internetten nasıl yapılıyor?

Birçok vatandaşın en sık lem gerçekleştirmekte olduğu devlet dairelerinin başında kesinlikle Sosyal Güvenlik Kurumu geliyor. teknolojilerinin yaygınlaşmasıyla birlikte Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından e- hizmetleri ile vatandaşa sigorta ve emeklilik hizmetlerinin daha modern standartlarda sunulabilmesi sağlanıyor. 'de internet teknolojilerini en aktif şekilde kullanan devlet kurumlarının başında kendisine yer bulan Sosyal Güvenlik Kurumu'nun elektronik ortam içerisinde yer alan e-SGK hizmetleri ile birlikte sigortası mükellefleri, SSK sigorta işlemlerinde internet kolaylıklarından yararlanabilme şansını yakalıyor. Türkiye'de SSK sigortası mükellefleri tarafından SSK SGK sorgulama işlemleri sadece dakikalar içerisinde gerçekleştirilebiliyor.

Ssk Sorgulama Edevlet Şifresiyle Tc Kimlik No ile Sicil Sorgulama Prim Dökümü ve İş Göremezlik 2016 Sigorta Kapsamı ile birlikte yeni dönemde artık vatadaşlar internet üzerinden online olarak SSK sorgulama hizmetlerini yapabiliyor. SGK kurumunun e-Devlet'te bulunan yeni uygulaması üzerinden SSK sorgulama işlemlerinin yapılması çok basit bir hale getirildi.

SSK VE SGK HİZMET DÖKÜMÜ ONLİNE ÖĞRENEBİLİRSİNİZ

Devlete ait olan işlemlerimizi internet üzerinden online olarak yada iş görmezlik bilgilerimize ulaşmak yada diğer işlemleri sgk sitesinden görebilmemiz yada e-devlet sitesi üzerinden görmemiz için ne gerekiyor? Bu işlemleri yapabilmeniz için bölgenizde bulunan en yakın PTT kurumuna giderek 2 lira karşılığında e-devlet şifrenizi alarak sisteme bu bilgileriniz ile yaparak ssk borcunuzu tc kimlik no ile öğrenebilir SGK hizmet dökümünüze bakıp çalıştığınız kurumun siz o iş yerinde çalıştığınız sürece sgk prim borcunuzu yatırıp yatırmadığını kontrol edebilirsiniz. PTT den aldığını e-devlet şifresi ile birlikte www.turkiye.gov.tr internet sitesini girip veya www.sgk.gov.tr adresine tıklayıp bu hizmetlerden yararlabilirsiniz. Sgk.gov.tr üzerinden isterseniz emeklilik hesaplama motoru ile emekli olmanız için gerekli olan gün sayısı ve prim borcu evraklarınızı öğrenebilir yazıcıdan hizmet dökümü alabilirsiniz.E-devlet şifresi olmayan vatadanşlarımız ise e-sgm uygulması üzerinden şifre olmadan sadece kimlik numarası ile birlikte hizmet dökümüde alabilir.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
SGK SSK sorgulamaları internetten nasıl yapılıyor?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN