Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Bize yapılan saldırıyı neden kınamıyorsun?'

Giriş Tarihi: 30.5.2015
'Bize yapılan saldırıyı neden kınamıyorsun?'

Başbakan Davutoğlu, Siirt'te HDP'nin önünden geçen AK Parti'lilere saldırılmasıyla ilgili "Ne Demirtaş ne de sözde aydınlar kınadı. CHP ve HDP aynı. Biri beyaz Türk diğeri beyaz Kürt" dedi

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, 68'inci mitingini Van'da, 69'uncu mitingini ise Kayseri'de gerçekleştirdi. Eşi Sare Davutoğlu'nun da eşlik ettiği Davutoğlu'nun yaptığı konuşmalardan satırbaşları şöyle:

NİYE KINAMIYORSUN?:
Kadınlara sahip çıktığını söyleyen kadın örgütlerine, gençlere sahip çıktığını söyleyen aydınlara sesleniyorum. Buradan meydan okuyorum. Dün Siirt'te miting yaptık.Tunceli'ye geçerken haber geldi. Elif, Merve ve Yeter. HDP binasının önünden geçerken barbar birtakım zorbalar tarafından saldırıya uğradı. Şimdi cevap versinler. Bu zorba erkekler HDP binasından çıktı bizim bacılarımıza saldırdı. Hemen gerekli talimatları verdik. Biz HDP binalarına saldırı yapıldığında kınama yaptık. Şimdi ne Demirtaş'tan ne de sözde aydınlardan kınama, açıklama gelmedi.FAİLİ YAKALANDI:
O yiğit bacılarımız, Elifimiz, Mervemiz, Yeterimiz, al bayrağı dalgalandırdığı için saldırıya uğrarsa hesabı sorulacak. Biraz önce haber geldi. Faili yakalandı, hukuka, adalete teslim edeceğiz.HDP'LİLER SİLAHLA TARADI:
Şırnak'ta uzun namlulu silahlarla başka bir partiyi taradılar, 2 kişi hayatını kaybetti. AK Parti'nin milletvekili Burhan Kayatürk'e Van'da saldırırsınız, Siirt'te milletvekili adayımız Yasin Aktay'a saldırırsınız. Kızlarımızı, bacılarımızı darp etmeye kalkarsınız. Şu imza atmaya meraklı 200 aydın, "HDP'ye oy verin" diye destek beyanında bulundular. Dönüp HDP'ye "seçime gidiyorsan silahla ne işin var" diye sormak gerekmez mi? Soruyorlar mı, dönüp AK Parti'ye soruyorlar, güya otoriterleşiyor muşuz. Peki millete, sandıklara baskı yapmaya çalışanlara niye sesleri çıkmıyor? Niye, miliyor musunuz? Çünkü o yolla AK Parti'yi durduracaklarını sanıyorlar.ÖNÜMÜZDEKİ CEPHE:
Türkiye'de iki siyaset var; biri birleştiren, biri bölen siyaset. Biz Çanakkale'de birleştiren siyaseti gördük. Her dil azizdir. Aziz Türkçemiz gibi, Kürtçemiz de azizdir. Çözüm Süreci nihai sonuca varsın silahlar bırakılsın dedik. Ama önümüzde bir cephe oluştu. Bunların biri beyaz Türk, diğeri de beyaz Kürt'tür. Anlamazlar bizim halimizi. Bunlar aynı dili kullanıyor. Bunların bir ortak özelliği de baskıcı ve tek tip olmasıdır.DERTLERİ HİZMET DEĞİL:
Bunlar ideoloji partisi. "Hizmeti bırakın, ideolojiye bakın" derler. Yüksekova havalimanını açtık. Selahaddin Eyyubi ismini verdik. Onların derdi hizmet değil. HDP ne vaat ediyor. Vaat ettikleri şu: '7 Haziran'da barajı aşamazsak, şiddeti ve terörü getireceğiz' diyorlar. Kimseden korkmayın. Vanlı kardeşlerim, 'Biz birinci parti olmazsak, bu koltuğu bir başka arkadaşa devrederim' dedim. Ama henüz hiçbiri çıkıp ta bir açıklama yapmadı. Hiçbiri biz birinci parti olmazsak, koltuğu bırakırım demiyor. CHP, HDP ve Paralel Yapı paslaşıyor. HDP, yakın zamana kadar Paralel'e her türlü ithamda bulunuyordu. Şimdi Paralel Diyarbakır'da belediye binasına arka kapıdan giriyor.AK PARTİ OTOBÜSÜNE TAŞLI SALDIRI
AK Parti Ankara 1. Bölge milletvekili adayı Murat Alparslan'ın seçim otobüsü dün Mamak Tuzluçayır semtinde otomobille önü kesilerek durduruldu. Çevrede toplanan 25-30 kişi, otobüse kaldırım taşlarıyla saldırdı. Aracın camları kırılırken, şoför Faruk Erkmen hafif yaralandı. AK Parti Aydın Milletvekili adayı Zeynep Karahan Uslu da Efeler'de kendisi ve Abdurrahman Öz'ün seçim araçlarına saldırı düzenlediğini söyledi. Araçların lastiklerinin kesildiğini, resimlerinin söküldüğünü kaydeden Uslu, "Bu milli iradeye saldırıdır" dedi.

MİTİNGE KATILANLARI TEHDİDE 35 GÖZALTI
Başbakan Davutoğlu'nun Van Beşyol Meydanı'ndaki mitingi öncesinde, esnasında ve sonrasında yaşanan olaylarla ilgili polis çalışma başlattı. Mitinge katılan vatandaşların görüntülerini çekerek, tehdit ettikleri kişilere sözlü tacizde bulundukları ve yasadışı slogan atıp izinsiz gösteri yaptıkları belirtilen 35 kişi gözaltına alındı. Zanlıların, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edileceği belirtildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Bize yapılan saldırıyı neden kınamıyorsun?'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN