Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Davutoğlu'ndan HDP'ye Genç Parti benzetmesi

Başbakan Davutoğlu: 2002'de Cem Uzan'ı çıkarttılar. 2011'de Kılıçdaroğlu'nu Gandi diye sundular. Şimdi HDP'yi takdim ediyorlar. İşte burada komplo başlıyor

Giriş Tarihi: 30.5.2015
Davutoğlu'ndan HDP'ye Genç Parti benzetmesi
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Malatya dönüşü beraberindeki gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtlayarak değerlendirmelerde bulundu. Davutoğlu'nun sözlerinden satırbaşları şöyle:

GİZLİ EL GİZLİ BİLİNÇ:
İlk defa 12 yıl içinde karşımızda çok konsolide bir cephe oluşturmaya çalışıyorlar. Daha önce birbirleriyle mücadele eden taraflar dahi şimdi tek bir hedefe kilitlenmiş durumda: AK Partiyi iktidardan indirmek. Legal üç siyasi parti ile mücadele ediyoruz. Bu normal. Ama anormal olan birbirleri ile anlaşması çok zor olan 3 partinin birbirine hiçbir eleştiri yöneltmemesi. Gizli bir el sanki gizli bir bilinçle.ARTIK 3 PARALEL VAR:
Eskiden bir Paralel vardı. Şimdi üç Paralel olduğunu görüyorum. Birisi belli, Pensilvanya. Bir başka Paralel Kandil. Yani HDP'nin kararlarını Demirtaş mı alıyor Kandil mi alıyor? Demirtaş, PKK'ya soğuk kitlelere, "Ben özgürlükçüyüm" mesajı veriyor. PKK ise Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da "Benim istediğim gibi davranmazsanız hesap sorarım" havasında. Üçüncü yapı DHKP-C. Bunların, Grup Yorum'un solisti, CHP'den Hatay birinci sıra adayı. DHKP-C'den tutuklanan biri saldırı yapıyor, HDP saldırıyı AK Parti'ye yüklüyor. Faili ortaya çıkınca "Yok yok DHKP-C yapmamıştır" diyor. DHKP-C de "HDP'yi destekliyoruz" diyor.HDP-GENÇ PARTİ BENZETMESİ:
Üç legal parti bir planın parçası olmayı zamanla kabul etti. Üç Paralel ise bunları hedefleri için kullanmaya çalışıyor. Bütün bunların arkasında da uluslararası basın... Uluslararası basın HDP ile ilgili büyük bir kampanya yürütüyor. 2002'de bizi engellemek için Genç Parti'yi, Cem Uzan'ı çıkardılar. 2007'de de içimizde operasyon yapmaya kalktılar. Erkan Mumcu, hatırlarsınız. 2011'de de Kılıçdaroğlu'nu Gandi diye sundular. Hiçbiri tutmadı. Şimdi HDP'yi böyle takdim ediyorlar. Mesele temerküz eden bir gücü engellemek. AK Parti 12 yıl içinde Cumhuriyet'in en büyük güç temerküzünü yaptı. İşte burada komplo başlıyor.200 AYDINA TEPKİ:
200 aydın imzalamış. Birçoğu tanıdığım isimler. Sen demokrasi için bir çağrıda buluyorsun ama "Silahı bırak" diyemiyorsun. Bu bir aydın vicdanı açısından o kadar ağır bir şey ki. Bunlarla karşılaştığımda soracağım: Senin üniversitene birisi ders vermeye gelse yanında da silahlı bir adam olsa ikisini birlikte amfiye sokar mısın?'TÜRKÜ SÖYLEYECEĞİNE ÖZÜR DİLESİN'
Bir televizyon programında saz çalıp, türkü söyleyen HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'a, Diyarbakır'daki 6-8 Ekim olaylarında çocuklarını kaybeden ailelerden tepki geldi. Aileler, "Saz çalıp, türkü söyleyeceğine özür dilesin" dediler. Linç edilerek öldürülen Yasin Börü'nün annesi Hatice Börü, "Bu adamda hiç mi vicdan yok" dedi. Ahmet Hüseyin Dakak'ın annesi Zarife Dakak da "O sazı çalacağına önce arkasındaki kanı temizlesin" diye konuştu. Riyad Güneş'in kardeşi Nihat Güneş ise "Demirtaş'ı hiçbir zaman affetmeyeceğiz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Davutoğlu'ndan HDP'ye Genç Parti benzetmesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN