Anons geri dönüyor

Çirkin ve kötü tezahürat ile sahaya atılacak yabancı cisimler nedeniyle hakemler maçı durdurup ilk anonsu yaptıracak. Tekrarı halinde ikinci anons gelecek. Devam ederse üçüncü anons yapılarak maç tatil edilecek

Giriş Tarihi: 17.6.2015
Anons geri dönüyor
Futbol Federasyonu, gelecek sezondan itibaren tribün kapatma cezasını kaldırıp, para cezalarında ise indirime gitmeye hazırlanıyor. Hakemlere de çirkin ve kötü tezahürat ile sahaya atılan yabancı maddeler nedeniyle yeniden anons yapma yetkisi verilmesi gündemde. Futbol Federasyonu tarafından hazırlanan yeni Disiplin Talimatı'na göre çirkin ve kötü tezahürat durumunda Süper Lig kulüpleri için birinci ihlalde 50 bin lira olan para cezası 25 bin liraya indirilecek. Ceza miktarı PTT 1. Lig'de 5 bin, 2. Lig'de 2 bin, 3. Lig'de ise bin lira olacak. Çirkin ve kötü tezahürata ceza vermede belli bir sınır getirilecek. 5 ve 6 ihlale kadar para cezaları verilecek. Daha sonra ise seyircisiz ve saha kapatma cezaları uygulanacak.

2008'DE KALDIRILMIŞTI
Çirkin ve kötü tezahüratlar için 2008 yılında kaldırılan anons sisteminin tekrar gündeme gelmesi ve Disiplin Talimatı'nda yer alması bekleniyor. Buna göre çirkin ve kötü tezahürat ve sahaya atılacak yabancı cisimler nedeniyle hakemler maçı durdurup ilk anonsunu yaptıracak. Anonstan sonra tekrarı halinde ikinci anons yapılacak. Taraftarlar yine çirkin ve kötü tezahürat yapıp, sahaya yabancı madde atmaya devam ederlerse hakemler üçüncü anonsu yaptırıp, soyunma odasına giderek maçı tatil edcekler. Maçla ilgili kararı Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu verecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Anons geri dönüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN