Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Benim yerim rahat dolar

F.Bahçe'den sürpriz bir şekilde gönderilen ve Başakşehir'e imza atan Emre suskunluğunu bozdu:

Giriş Tarihi: 2.8.2015
Benim yerim rahat dolar
Aziz Yıldırım iyi bir insandır ama aynı zamanda zor bir insandır. Onun olduğu yerde hiçbir futbolcu teknik direktör gönderemez

Kendimi F.Bahçe'ye çok ait hissettim. Bu nedenle de ayrıldığım için çok üzüldüm. Ama benim yerim de rahat dolar.. Önemli olan camiadır

Hayatım boyunca hocanın işine karışmadım. Bu takımın kaptanıydım. Kucağımda çocukla oynarken sportif direktörün açıklamasını duydum.

Teknik direktör lisansım var, hoca olabilirim. Takımı saha içindeki duygularımla izlerim. Yedek kulübesinde doğru işler yapabilirim

Fenerbahçe'nin sürpriz bir şekilde yollarını ayırdığı kaptanı Emre Belözoğlu, yeni takımı Başakşehir ile yeni sezon çalışmalarını sürdürüyor. Bir başka İstanbul ekibine geçse de herkes tarafından hala 'Fenerbahçeli Emre' olarak anılan tecrübeli futbolcu, sarı-lacivertli kulübü takip eden basın mensuplarıyla bir araya gelerek F.Bahçe serüveniyle ilgili birçok şey anlattı. Yeni takımından Ersun Yanal'a, sahadaki agresifliğinden ayrılık sürecinde yaşadıklarına kadar her konuya değinen milli oyuncu, bir anlamda içini döktü. İşte Türkiye'de çok sevilen, bir o kadar da eleştirilen Emre'nin ağzından yaşadıkları…

GÖNDERİLDİM, BÜYÜTÜLECEK BİR ŞEY YOK


Fenerbahçe'ye kendimi çok ait hissettim. Burada çok güzel günler de çok zor günler de geçirdim. Futbol ailesi içerisinde çok büyük hayal kırıklıkları olduğu için Fenerbahçe'den ayrılmamda büyütülecek bir şey görmedim. F.Bahçe'ye olan sevgim nedeniyle hiç büyütmedim. Çünkü benim F.Bahçe'ye çok büyük saygım ve sevgim var. Bu camiaya zarar verecek hiçbir davranışta bulunmak istemem. Nasıl olduğundan ziyade F.Bahçe'den ayrıldığıma üzüldüm ama çok fazla üzerine gitmedim. Benim yerim de rahat dolar...

ÇOCUĞUMLA OYNARKEN ÖĞRENDİM


Hayatım boyunca hiçbir hocanın işine karışmadım. Bu takımın kaptanıydım. Kucağımda çocukla oynarken sportif direktörün açıklamasını duydum. Beklemiyordum. Menajerim başkanla görüşmüştü, onlar bir görüşme yapılması konusunda mutabıktı, ben de onu bekliyordum. Ne ben ne menajerim, F.Bahçe ile ne sene ne rakam görüştük. F.Bahçe'nin almış olduğı karara saygı duyarım. Gönderilişimin sebebinin ne olduğuyla ilgilenmiyorum. Çünkü F.Bahçe bana maddi manevi ne verdiyse karşılığını verdim. Huzur içinde ayrıldım Fenerbahçe'den.

ERSUN YANAL HER ŞEYİ ANLATSIN!..


Aziz Yıldırım iyi bir insandır, ama aynı zamanda zor bir insandır. Camiaya hizmet etmiş herkesi korur. (Ersun Yanal'ın soyunma odasındaki ses kaydının sızdırılmasıyla ilgili arka 5'linin ismi geçiyor şeklindeki soruya) Arka 5'li diyorlar, arkada 4 kişi oturuyor zaten, ben arkanın 2 önünde oturuyorum. Arka 5'lide oturmuyorum. Büyük camiada böyle dedikodular olur. Ben hayatım boyunca kulüp içinde yaşadığım birçok şeyi eşime bile söylemedim. Ersun Yanal benimle özelinde ne yaşadığını kendi söylesin. Ersun Yanal ile birebir yaşadıklarımı paylaşmak istemem. Fenerbahçe'de yönetimin dışında hiçbir güç teknik direktörü gönderemez. Hele Aziz Yıldırım'ın olduğu yerde bu hiçbir şekilde mümkün değildir. Oyuncu grubu olarak Ersun Yanal ile ilgili yaşanmışlıklar olabilir iyi veya kötü...

Bana takımda görev vermek istediler

F.bahçe'den ayrılığımı öğrendikten sonra Mahmut Uslu ile görüştüm. Futbol takımıyla ilgili bir görev verme düşünceleri olduğunu söyledi. Ben de teşekkür ettim. Futbol oynamak istediğimi söyledim. Bugün değil ama Fenerbahçe yönetimi ileride bu konuma yine beni layık görürse donanımlı gelmek isterim.

İtalya'da hala havam var

Ülkemizde benim özelimde değil, her alanda değerlerimize sahip çıkmadığımızı kabul edelim. İtalya'da sokaklarda hala çok teveccüh gösteriyorlar. Hala havamız var. Eşimle yeni tanıştığımda onu kandırmak için güzel oluyordu, insanlar beni sokakta tanıyınca hava atıyordum (gülerek). Fatih hoca kadar olamazsa da havamız var.

Geçmişte bazı hatalar yaptım

Geçmişte hatalar yaptım. Saha içinde kendimi kontrol edemediğim zamanlar oldu. Saha içinde ve dışında kolay şeyler yaşamadım. Belki bana yapılanlar karşısında daha doğru tepkiler verebilirdim.

Volkan ve benim üzerime geldiler

Bili c ile yaşadığım olay var. Olaylara kimse benim tarafımdan bakmıyor. Türkiye'de özellikle benim ve Volkan'ın üzerinden bir algı oluşturuldu. Ama bir kere daha gelsem duruşumdan birileri mutlu olacak diye taviz vermezdim.

Nani'yi iyi tanıyorum ama...

Nani 'yi tanıyorum ama Fenerbahçe'yi daha iyi tanıyorum. Fenerbahçe kolay bir camia değil. Bazen şampiyonluk yetmez, bazen iyi oynamak da yetmez. Fenerbahçe başka bir yer. Ciddi transferlerle yeni bir takım kuruldu. Yeni takıma, Fenerbahçe'yi seven herkesin sabretmesi gerekir. Shakhtar maçının ikinci yarısını internetten seyrettim. Yeni bir takım olmasına rağmen beğendim.

Van Persie ile oynamak ister misin?

(Nani ve Van Persie ile aynı takımda oynamak ister misin?) Fenerbahçe'de forma giymek daha özel olurdu, güzel olurdu, kiminle oynadığım değil Fenerbahçe'de kaptanlık yapmak formasını giymek başka güzel bir duygu. Futbol yeteneklerim olarak hangi takım olursa olsun sağlıklı bir şekilde olduğumda en iyi hizmeti vereceğimi düşünüyordum. 35 yaşında olmama rağmen hala bu fikre sahibim.

Melo'nun oyununa geldim

"Melo'nun oyununa geldiğim için sinirlendim. 2 dakika önce sırtıma tükürmüştü. Futbol oynamak için kendimi tuttum. O gün onu yapsaydım futbolu bırakırdım orada. Futbol oynamaya karar verdiğim için farklı davranmadım. Aynı oyuncu tipi değiliz belki bundan beslenmeyi seviyor. Melo'ya özellikle ayrı bir antipati duymuyorum. Bana elini sıkma dediler yine de elini sıktım..."

F.Bahçe'yi seçtim diye bana düşman oldular

(Fenerbahçe tercihin ne götürdü senden?) İnsanlar hiçbir zaman vicdan gözüyle bakmıyor. Bir futbolcu Fenerbahçe'den Galatasaray'a gidemez mi? Gider. Ben Fenerbahçe'yi tercih ederken neden Fenerbahçe'yi tercih ettim, kolay mı oldu kimse bilmiyor. İnsanlar en ufak bir bilgileri olmayan konularda durmadan konuşuyorlar. Fenerbahçe bizim ortak değerimiz. Fenerbahçe'de olduğum için aynı hayatı paylaşmasak da dost olduk birçok kişiyle. Bir çok kişi de ben Fenerbahçe'yi tercih ettim diye düşman oldu bana.

Bekir'in de haklı olduğu yerler var

(Bekir'in 'Bu değişim doğruydu yıprandık' sözünün hatırlatılması üzerine), Bekir'in sözlerine katıldığım yerler var. Futbolda değişim olmak zorunda. F.Bahçe de değişmek zorunda. Fenerbahçe'ye kendimi çok ait hissettiğim için ayrılık üzücü oldu.

İyi bir teknik direktör olurum
Teknik direktör lisansım var, hocalık yapabilirim. Yöneteceğim takımı saha içindeki duygularımla izlerim. Yedek kulübesinde daha doğru yönetebileceğimi düşünüyorum.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Benim yerim rahat dolar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN