Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkanlar sorguda

FIFA'yı derinden sarsan kovuşturmaya son eklenen isim Blatter oldu. Sorguya çekilen, evi ve ofisi aranan başkanın, Platini'ye 2 milyon dolar rüşvet verdiği iddialar arasında

Giriş Tarihi: 26.9.2015
Başkanlar sorguda
'Yolsuzluk soruşturması'nda son hedef futbolun patronları

Dünya futbolunun patronu FIFA, soruşturma furyası altında ecel terleri dökmeye devam ediyor... İsviçre polisinin Mayıs ayının son günlerinde üst düzey futbol yöneticilerinin kaldığı bir otele ve FIFA'nın Zürih'teki merkezine yaptığı baskınla başlayan yolsuzluk soruşturması, FIFA Başkanı Sepp Blatter'e sirayet etti. İsviçre yargısı, ABD Adalet Bakanlığı'nın isteği doğrultusunda başlatılan ve yürütülen soruşturma üzerine son dönemde yurtdışı seyahatlerini iptal ettiği gözlenen Blatter hakkında cezai soruşturma başlattı. 'Kötü yönetim ve zimmete para geçirme' iddiaları kapsamında dün hem sorgulanan hem ofisinde hem de evinde arama yapılan Blatter, öğle saatlerinde yapması gereken basın toplantısını iptal etti... Soruşturmaya konu olan iddialar ise yenilir yutulur cinsten değil...
- 12 Eylül 2005 tarihinde FIFA ile CONCACAF arasında imzalanan televizyon yayın hakları anlaşması, FIFA'yı zarara uğratacağı bilinmesine karşın onaylandı.
- UEFA Başkanı Michel Platini'ye 2011 yılında iki milyon dolar rüşvet verildi.

"Platini beni hapisle tehdit etti" demişti!
Blatter, geçtiğimiz günlerde "Platini mayıs ayında yapılan FIFA başkanlığı seçiminden çekilmem için kardeşim aracılığı haber gönderdi,s eçimden çekilmediğim takdirde hapse gireceğimi söyledi" açıklamasını yapmıştı.

Aldım ama niye aldım!
UEFA'nın mevcut başkanlığını yürüten, Şubat ayında yapılacak seçimlerde ise FIFA'nın başkanı olma hayallerini kuran Fransız futbol efsanesi Michel Platini, soruşturmanın kendisine uzanmasının ardından bir açıklama yaptı. Platini, "İsviçre Başsavcılığı konu ile alakalı ifademi aldı. Bu tür olaylarda adli makamlara her zaman yardımcı olmaya hazırım. FIFA'dan bana bir ödeme yapıldığı doğrudur. Ancak bu, FIFA ile yaptığım resmi sözleşme karşılığında aldığım bir paradır. İsviçreli yetkililere bu konuda herhangi bir usulsüzlük olmadığını belgeledim. Ayrıca İsviçre'de yaşadığımı aktararak ne zaman isterlerse yardımcı olacağımı ilettim" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkanlar sorguda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN