Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Trabzonspor'un yeni başkanı bombayı patlattı

Trabzonspor'un yeni başkanı Muharrem Usta, gelecek sezon takımın başında Mircea Lucescu'nun olacağını açıkladı.

Giriş Tarihi: 6.12.2015 21:59 Güncelleme Tarihi: 7.12.2015 01:40
Trabzonspor'un yeni başkanı bombayı patlattı
Trabzonspor'da başkanlığa seçilen Muharrem Usta, kongre sonrasının hemen ardından çok önemli açıklamalar yaptı.

Bordo-mavili camianın yeni başkanı, TRT'de yayınlanan Stadyum adlı porgrama yaptığı açıklamada "Camiamızı en iyi şekilde temsil ederek, 50. yılımızda başarılı olmak için çalışacağız" dedi.

Daha önce Galatasaray ve Beşiktaş'ı şampiyon yapan Mircea Lucescu hakkında bordo-mavili camiaya adeta müjde veren Muharrem Usta, "Sezon sonundan itibaren, muhtemelen Lucescu ile anlaşacağız ve geleceği düşünerek ilerleyeceğiz. Lucescu ile aramızda çok iyi bir dostluğumuz var. Onu da zor durumda bırakmak istemiyorum" ifadelerini kullandı.

"Eğer biz Trabzonspor sevdalılarıysak seçilen yönetimi rahat bırakalım destek olalım. Başarısız olsalar da sürelerini tamamlamalarını sağlayalım ve Trabzonspor'u yukarıya taşımaları adına onlara destek olalım. Haksız yere üzdüğüm, kalbini kırdığım Trabzonspor sevdalıları varsa onlardan özür diliyorum. Haklarını helal etmelerini istiyorum. Benim için Trabzonspor'u siyasete alet etti dediler, hiç bir zaman alet etmedim. Bu kongrede yaşadık. Her aday olduğumda siyasi engeller karşıma çıktı. Ben vefalı bir insanım, vefasızlık görsemde. Hz. Ali'nin çok güzel bir sözü var. "Vefasızlık görsemde, vefakar olmaya devam edeceğim."

Şike sürecindeki mücadelenin takipçisi olacaklarını dile getiren Hacıosmanoğlu, " UEFA Temyiz Kurulu'nun karar vermesine 3 ay gibi bir zaman kaldı. FIFA ve CAS devreye girecek. Eğer bu işten sonuç alamazsak biz de Muharrem beyi eleştireceğiz seni de susturdular diye. Ben sizlere bir dize ile veda etmek istiyorum. Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Sadece bahar için yaprak döktük" ifadesini kullandı.

Hacıosmanoğlu'nun konuşmasının ardından divan başkanı Genç, Muharrem Usta, İbrahim Hacıosmanoğlu ve Celil Hekimoğlu ellerini birlikte havaya kaldırarak üyeleri selamladılar.

Hekimoğlu: "Mahkemeye itiraz etmeyeceğiz"

Başkan adaylarından Celil Hekimoğlu da 1 yıldan beri çok ciddi bir emek verdiklerini belirterek, "Sizler benden daha çok çalıştınız, benden daha çok inandınız. Üzerimde çok hakkınız var hakkınızı helal edin. Bugün 7 binden fazla üyenin katıldığı kongreyi 13 gibi çok az bir oy farkıyla kaybettik. Biz buna itiraz ederek mahkemeye götürüp, bu seçimi kazanabilirdik ama biz Trabzonspor'un mahkeme kapılarından kurtulmasını istiyoruz. Biz önce Trabzonsporluyuz, Trabzonspor'un mutluluğunu istiyoruz. Trabzonspor'dan 50. yılında şampiyonluk istiyoruz. Muharrem beye de başarılar diliyorum" ifadesini kullandı.

Son olarak Usta konuştu

Trabzonspor başkanlığına seçilen Muharrem Usta, kongrenin sonunda yaptığı teşekkür konuşmasında, "Benim yakın arkadaşlarımdan biri Celil bey. Bir diğer arkadaşım da İbrahim Hacıosmanoğlu. Her ikisine de tebriklerimi sunuyorum. Teşekkürlerimi sunuyorum. Biz hepimiz Trabzonspor için varız, bundan sonra da böyle devam edeceğiz" dedi.

Trabzon'dan Türkiye'ye bu kongrede muhteşem bir görüntü verdiklerini kaydeden Usta, şunları söyledi:

"Yüzde 75'lik bir katılımla yaklaşık 7 bin 400 kişinin katıldığı gerçekten müthiş bir kongre oldu. Çok küçük farkla da olsa Celil bey ve ben geçen seçimde birlikte kaybetmiştik, İbrahim bey başkan seçilmişti. Biz sonuna kadar İbrahim beyin arkasında durduk. Şimdi ise yine çok küçük farkla kazandık ama biz bir bütünüz. Trabzonspor için hep birlikte var olacağız. Kongreye ülkenin dört bir tarafından Trabzonspor için gelen tüm dostlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Avrupa'dan gelen tüm Trabzonspor sevdalılarına teşekkür ediyoruz. 50. yılda şampiyonluğa büyük yolculuğumuzu başlattığımızı ilan ediyoruz."

Konuşmaların ardından başkanlığa seçilen Muharrem Usta ve yönetim kurulu üyeleri basın mensuplarına poz verdikten sonra genel kurul sona erdi.


İŞTE BAŞKANLIK SEÇİMİ
OY ORANLARI

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Trabzonspor'un yeni başkanı bombayı patlattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN