MHK çözüm üretmiyor

Giriş Tarihi: 10.3.2016
MHK çözüm üretmiyor

A SPOR'A konuşan Göksel Gümüşdağ: Hakemlerin yönetim seviyesini kabul etmiyoruz. "MHK'nın somut öneriler ve çözümler getirmesi lazım" dedik ama karşılığını alamadık

TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ
A Spor'da yayınlanan Akşam Sporu adlı programa konuk olan Kulüpler Birliği Vakfı ve Medipol Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ, MHK'nın tepki çeken hakem yönetimlerine çözüm bulması gerektiğini söyledi. Hakemlerin iyi niyetinden şüpheleri olmadığını belirten Gümüşdağ, şöyle devam etti: "Ancak yönetim seviyeleriyle ilgili bir problem var. Biz bu yönetim seviyesini kabul etmiyoruz. Kabul edilebilir düzeye ulaşamadığımız sürece biz bu işin takipçisi olacağız."

SİSTEM SORUNU VAR
"29 Şubat'ta kulüpler olarak bir daha toplandık. Malum Trabzonspor-Galatasaray maçı. Yine aynı olay yaşandı ve iş çığrından çıktı. Vakıf başkanı olduğum için kendi maçımı konuşmak istemiyorum. Bir sistem sorunu yaşanıyor. Sistemin birkaç ayağı var ve bazı şeyler aksıyor. Ben 29 Şubat'ta açıklama yaparken 'MHK'nın da somut öneriler, çözümler getirmesi lazım. Basın da biz de bunu bekliyoruz' dedik. Ancak karşısında hiçbir şey alamadık."

5 ÖNERİMİZ ÖNEMLİ
"Kulüpler olarak 5 tane önerimiz oldu. Bunlar çok önemli. Federasyona ve MHK'ya bilgileri aktardık. Şunu bilmeliyiz ki; baskı altında karar verebilme yeteneği, eğitim, psikoloji ve mental konular üzerinde çalışılması gerekiyor. Bizim maçta hakem 87 dakika çok iyiydi ama bir kararla 2 puan gitti. Bir önceki maçta 3 puan, 5 puan. Bunlar diğer takımlar için de geçerli. Sadece hakemlerin değil, hakemi aldatan oyuncunun da takipçisi olmalıyız. Bizim oyuncumuz hakemi aldatmayacak."

SÜPER LİG A.Ş., TFF'NİN YÜKÜNÜ ALACAK

Yayın ihalesinin Süper Lig A.Ş. tarafından yapılmasıyla ile ilgili bir kanun süreci olduğunu belirten Gümüşdağ, "Süper Lig A.Ş., Futbol Federasyonu'nun bir yükünü daha alacak. Kulüplerin yayıncı kuruluşla daha yakın temasta olup kulüplerin menfaatleri doğrultusunda daha büyük bir kaynak üretmesi gerektiğini düşünüyoruz" dedi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MHK çözüm üretmiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN