Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Orman: Biz sözümüzü futbolculardan alırız...

Beşiktaş Başkanı’ndan, “TFF bir söz veriyorsa yerine getirecek. Mesajımı alıyorlardır onlar” diyen Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’a imalı gönderme

Giriş Tarihi: 22.3.2016
Orman: Biz sözümüzü futbolculardan alırız...

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman güvenlik sebebiyle ertelenen Galatasaray-Fenerbahçe derbisinin arkasında başka sebepler aramak istemediklerini söyledi. Yapılan spekülasyonlara inanmak istemediğini belirten Orman, FBTV'ye yansıyan Aziz Yıldırım ile Vitor Pereira arasında derbinin tarihi üzerine yapılan görüşmenin görüntüleri için de, "Böyle bir uzlaşmanın olmadığını düşünüyorum. Kimsenin keyfine göre değil, terörden dolayı ertelendi" değerlendirmesini yaptı.

Türkiye'de futbolu TFF'nin yönettiğini vurgulayan Orman, "Aziz Yıldırım geçen gün yaptığı açıklamada kendisine söz verildiğinden bahsediyor. Biz, tek sözümüzü futbolcularımızdan ve teknik direktörümüzden alıyoruz, şampiyonlukla alakalı kimseden böyle bir söz ve beklentimiz de yok" ifadesini kullandı.

MUHATABINA SORUN

Orman, Yıldırım'a verilen sözle neyin kast edildiği sorusunu ise, "Onu muhataplarına sormak lazım" diye cevapladı.

'ERGEN' VE 'KEL ALAKA!'

Fenerbahçe, Aziz Yıldırım'ın FB TV'de Pereira'ya yaptığı konuşmayla ilgili söylentilere ve Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'a sert yanıt verdi. Açıklama şöyle: "Kendi kulüp televizyonlarının, popülaritelerini arttırmak ve kendi kurumlarını daha fazla bahsedilir kılmak adına, şampiyonluk potasıyla ilgileri olmamalarına rağmen, futbol üzerinden ergen sosyal medya kullanıcısı edasıyla tweetler atarak, ortamı germe çabalarını hayretler içinde izlemekteyiz. Aziz Yıldırım'ın yaptığı konuşmada, sözleri son derece açık olmasına karşın hala Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın konuya dair kel alaka cevaplarla, medyanın manipülatif sorularına boyun eğmesi, komedyanın başka bir perdesidir. Yeri gelmişken, Başkanımızın Vitor Pereira ile, bambaşka bir konu ile ilgili konuştuğunu belirtmek isteriz."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Orman: Biz sözümüzü futbolculardan alırız...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN