Karneler zayıf ufukta seçim var

Giriş Tarihi: 29.7.2013

Federasyonları denetleyen Sportif Değerlendirme ve Geliştirme Kurulu'nun tespitleri, federasyon başkanlarının koltuklarını tehlikeye sokacak düzeyde

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından oluşturulan, federasyonların denetlenmesini amaçlayan Sportif Değerlendirme ve Geliştirme Kurulu'nun tespitleri durumun iç açıcı olmadığını gösterdi. Olimpiyatlar, dünya ve Avrupa şampiyonalarında büyük başarılar elde edilmesi için hayata geçirilen projede, kurulun 6 aylık süreç için yaptığı değerlendirme sonucunda birçok federasyonun karnesi zayıf çıktı. Spor Bakanı Suat Kılıç'a gönderilmeden önce son kontrollerin yapıldığı bu raporda üzerinde durulan noktalar, federasyon başkanlarının koltuklarını tehlikeye sokacak düzeyde.

İşte önemli tespitler
Değerlendirme ve Geliştirme Kurulu'nun belirlediği eksiklerden bazıları şunlar:
Federasyonlar için hayati önem taşıyan teknik ve sağlık kurulları yetersiz. Doping patlaması da sağlık konusunda federasyonların yetersiz olduğunu gösteriyor.
Teknik kurullar antrenörleri denetleyemediği gibi, sporcuların hangi antrenör ve nerede çalıştıklarını bile bilmiyor.
Her türlü tesis, federasyonların hizmetlerine sunulmuşken, başarının gelmemesi federasyonların yeniden yapılanması gerektiğini gösteriyor.
Çoğu federasyon başkanı hakkında hukuki süreç var. Bazılarında karar verilmiş. Bazılarının dosyası ise sümen altında bekletiliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karneler zayıf ufukta seçim var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN