Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'a yeni 'iletildi' özelliği geldi! Ne işe yarıyor?

mesajlarına yeni bir 'iletildi' özelliği daha eklendi. Peki bu özellik ne işe yarıyor?

Giriş Tarihi: 12.7.2018 22:47 Güncelleme Tarihi: 13.7.2018 00:10
WhatsApp'a yeni 'iletildi' özelliği geldi! Ne işe yarıyor?

Anlık mesajlaşmayı kolaylaştırarak kullanıcılara hem özel hem iş yaşamlarında pek çok avantaj sağlayan WhatsApp, maalesef pek çok asılsız haberin de hızla yayılmasına neden oluyordu. Bu noktada pek çok şikayet alan uygulamada bugün itibariyle yeni bir dönem başlıyor.

Asılsız haberlerin yayılmasının önüne geçmek için hamle yapan WhatsApp, yönlendirilen mesajlara "İletildi" ibaresini ekledi. Böylece bir mesajlaşmaya başka bir mesajlaşmadan içerik (mesaj, görsel veya ses kaydı gibi...) yönlendirildiğinde üzerinde "İletildi" ibaresi yer alacak ve kullanıcılar gelen içeriğin başka bir yerden alıntılandığını anlayacak.

Son aylarda asılsız haberler/bilgiler yüzünden Hindistan'da pek çok şiddet olayı yaşanmış ve Hindistan Elektronik Bakanlığı konuyla ilgili açıklama yaparak, WhatsApp yetkililerini uyarmıştı.

Habertürk'e göre, WhatsApp geçtiğimiz günlerde ayrıca, rahatsız edici grup sohbetleri için de kritik bir düzenleme yapmıştı. Kullanıcılar grup sohbetlerinde, "Herkesten gelen iletilere izin ver" veya "Yalnızca yöneticilerden gelen iletilere izin ver" seçeneklerini kullanarak, kendilerine ulaşan mesajları eleyebilecek. Yeni özellik sayesinde bir grup kullanıcısı, sohbeti kapatabilir ve yalnızca yöneticiden gelen mesajları görebilir hale gelecek...

WHATSAPP'I ÇÖKERTEN GARİP HATA (EĞER O MESAJI YAZARSANIZ...) WHATSAPP MESAJLARI KIZARIYOR! SEBEBİ İSE...

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
WhatsApp'a yeni 'iletildi' özelliği geldi! Ne işe yarıyor?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN