Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’ta Rektörlük Seçimi İçin Hazırlıklar Başladı

Giriş Tarihi: 12.3.2015 10:08 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Uşak’ta Rektörlük Seçimi İçin Hazırlıklar Başladı
Üniversitesi’nde Mayıs ayında yapılacak olan Rektörlük seçimleri için İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Rifat Okudan aday adaylığını açıkladı.
Uşak Üniversitesi’nde Mayıs ayında yapılacak olan rektörlük seçimleri için geri sayım başladı. Bununla beraber, 2012 yılında Tanzanya ve ABD’nin Pensilvanya eyaletine belirli bir grupla ziyarette bulunduğu iddiasıyla sık sık başı ağrıyan ve son olarak Üniversitede 10 Kasım Atatürk’ü anma etkinliğini düzenlemediği gerekçesiyle ciddi eleştirilerin odağında kalan Uşak Üniversitesi’nin mevcut Rektörü Sait Çelik’in, karşısına ilk aday İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Rifat Okudan çıktı.
Prof. Dr. Rifat Okudan yazılı olarak duyurduğu adaylık açıklamasında şu cümlelere yer verdi; “Bildiğiniz üzere iki yıldan beri, İslamî İlimler Fakültesi Dekanı olarak sizlerle beraber görev yapmaktayım. Bu süreçte üniversitemizin yönetim kurulu başta olmak üzere birçok farklı görevlerde bulundum. Bu görevlerim süresince alanında uzman birçok kıymetli meslektaşımla tanışma fırsatı bulmanın yanında; bozkırda bir vaha gibi büyüyen Uşak Üniversitesi’nin sorunlarına ve bu sorunların çözümü için gereken ihtiyaçlara yakından vakıf oldum. Sizlerin de bildiği üzere, üniversitemiz, geleceğe daha emin adımlarla ilerleyebileceği yeni bir dönem için üçüncü kez rektörlük seçim sürecine girmiştir. Bu süreçte aday olan veya olacak olan tüm kıymetli hocalarımızın üniversitemizin âlî menfaatleri için en samimi gayreti göstereceğine bütün kalbimle inanıyor, bu çaba ve gayretler neticesinde Rabbimin bizlere en hayırlı sonucu vermesini niyaz ediyorum. Böylesine hayırlara vesile olabilecek bir yolda teveccühünüz ile Uşak Üniversitesi Rektörlüğü’ne aday olduğumu sizlerle paylaşmak istiyorum. Rektörlük makamının hem manevi hem de insani açıdan ağır bir sorumluluğu gerekli kıldığı bilinciyle; bu sorumluluğun bir kişiden ziyade liyakat sahibi, güçlü ve samimi bir ekibin ve hatta bütün kurumun el ele tek yürek çalışmasıyla yerine getirilebileceğine inanıyorum. Prensiplerimiz doğrultusunda ifade etmeliyim ki; idareci veya yönetici olmak yerine, siz değerli hocalarımla Uşak Üniversitesi’ni daha sağlam bir geleceğe taşıyabilmek için sizlerle beraber çalışmaya talibiz. Bu bağlamda bürokrasinin üretmiş olduğu tüm hiyerarşi kalıplarını kırarak katılımcı ve daha dinamik bir yapı tesis etme arzusuyla bu yola çıkmış bulunuyoruz. Bu arzunun gerçekleşebileceğine olan inancımız; fikir ve tecrübeleriyle bize yol göstereceğine inandığımız çok kıymetli öğretim üyelerimizin yanı sıra genç, dinamik heyecanlı meslektaşlarımızdan oluşan mükemmel bir kadroya sahip olmamızdan kaynaklanıyor. Bizler tecrübeyle dinamizmi, akl-ı selim ile coşkuyu bir araya getirmeye talibiz. Bizler bürokrasinin, akademinin üzerinde kabuk bağlayan tozunu silmeye talibiz.” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uşak’ta Rektörlük Seçimi İçin Hazırlıklar Başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN