Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ugd Üyeleri Başkan Cahan İle Kahvaltıda Bir Araya Geldi

Giriş Tarihi: 25.5.2015 13:28 Güncelleme Tarihi: 25.5.2015 13:49
Ugd Üyeleri Başkan Cahan İle Kahvaltıda Bir Araya Geldi
Gazeteciler Derneği (UGD) Yönetim Kurulu tarafından düzenlenen kahvaltının onur konuğu Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan oldu.
Uşak’ta süredir başka kurum ve kuruluşların, yöneticilerin düzenlediği kahvaltılara davet edilen gazeteciler, bu kez kendileri kahvaltı düzenledi. UGD Yönetim Kurulu sadece dernek üyeleri basın mensupları için düzenlediği kahvaltıya onur konuğu olarak Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan katıldı.
Uşak Belediyesi Atlı Spor ve Bakım Rehabilitasyon Merkezi Kafeteryasında düzenlen kahvaltıya katılan dernek üyelerine hitap eden UGD Yönetim Kurulu Başkanı Salih Kılınç, “Yönetim Kurulumuz siz değerli meslektaşlarımız ve üyelerimizle bir araya gelerek, mesleki sorunlarımızı paylaşmak ve dertleşmek için bu kahvaltıyı düzenledik. Kahvaltımıza onur konuğu olarak da Uşak Belediye Başkanı Sayın Nurullah Cahan’ı davet ettik. Kendileri, her zamanki nezaketi ile bizi kırmadı. Yoğun programına rağmen bize vakit ayırdığı için çok teşekkür ediyorum. Siz Saygıdeğer Üyelerimiz, Sayın Başkan’a özellikle mesleğimizle ilgili sıkıntı ve taleplerinizi bu kahvaltı vesilesiyle bire bir sorabilirsiniz. Uşak Valiliğimiz, Belediye Başkanlığımız, Ticaret ve Sanayi Odamız şu günlerde, “Uşak Tanıtım Günleri” düzenliyor ve başarılı etkinlikler ortaya koyuyor. Biz de UGD üyesi gazeteciler olarak, Uşak’ın tanıtımına katkıda bulunarak çorbada tuzumuz olsun istiyoruz. Örneğin, derneğimizin üyesi bulunduğu Gazeteciler Konfederasyonu, Başkanlar Kurulu toplantısını Türkiye’nin dört bir yanındaki illerde, Türkiye’nin her yerinden gelen meslektaşlarımızla yapıyor. UGD olarak Uşak’ta düzenlenecek böyle bir organizasyonun en güzel tanıtım faaliyeti olacağına inanıyorum. ülkemizin 81 ilinden gelen 150 civarında gazeteci meslektaşlarımızın memleketlerine gittiği zaman, gazete ve televizyonlarında Uşak izlenimlerini yazdığını düşünün. Uşak için müthiş bir tanıtım fırsatı olur” şeklinde önerisini sundu.
Uşak’ın belediyecilik açısından kronikleşmeye başlayan sorunlarını çözmeye başardıklarını kaydeden Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “Uşak Otogarı ve eski Göz Hastanesi kavşağında battı çıktı yaparak trafik sorununu çözeceğiz. İl Özel İdare Kavşağından itibaren Fatih Caddesi’ne trafiği tek yönlü olarak düzenliyoruz. Burada da trafiğin rahatlayacağını düşünüyoruz. İzmir Yolu Otogar civarındaki sel baskınlarına neden olan alt yapı sorununu kısmen çözdük. Yakın zamanda tamamen çözeceğiz. Çalışmalarımız sürüyor” şeklinde konuştu.
“UŞAK’IN TANITIMI İÇİN HER ÖNERİYİ DESTEKLERİM”
Daha sonra UGD üyelerinin sorularını cevaplandıran Cahan, “Gerek, Uşak Belediye Başkanı adayı olarak gerekse bir yıldır Belediye başkanı olarak Uşak’ta yaşayan herkesle, faaliyet gösteren tüm sivil toplum örgütleriyle bir araya gelerek, Uşak’ı ortak akılla yöneteceğimi söylemiştim. İşte bu toplantıda o ortak akılla kent yönetiminin bir göstergesidir. Bu anlamda bu toplantı benim için çok önemlidir. UGD Yönetim Kurulu başkanı Sayın Salih Kılınç’ın, “Yurdun dört bir köşesinden gelen gazetecilerin Uşak’ta bir araya getirilmesi” projesini Uşak’ın tanıtım açısından çok önemsiyorum. Uşak Belediye Başkanı olarak, bu tür toplantılarda konuklarımızın ağırlanması için üzerime ne düşüyorsa yapmaya hazırım” ifadesini kullandı.
“GERÇEK BASIN MENSUPLARI MAĞDUR OLMAMALI”
Basın mensuplarının, “Belediyenin daha önce Ulusal ve Milli Bayramlarda ve yerel basını desteklemek amacıyla verdiği kutlama ve tebrik ilanlarına kısıtlama getirdiğinden” yakınması üzerine Cahan şunları söyledi: “Bu kısıtlamayı gece gündüz demeden 24 saat mesai yapan basın emekçilerinin hakkını korumak ve onların mağduriyetlerini engellemek adına koyduk. Seçim zamanı çıkan adını sanını duymadığımız gazete ve internet siteleri var. Gazetecilik yaptığına şahit olmadığımız birçok kişi kendisinin çok sayıda internet sitesi olduğunu öne sürerek, çok yüklü miktarda ücret talep etmekte, gerçek basın emekçilerinin hakkını gasp etmektedir. Bu konuda basın dernekleri ve siz değerli basın mensuplarıyla ortak bir çözüm üretmemiz gerekmektedir”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ugd Üyeleri Başkan Cahan İle Kahvaltıda Bir Araya Geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN