Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İtfaiyesi’nden Anız Yangınları Uyarısı

Giriş Tarihi: 29.7.2015 18:28 Güncelleme Tarihi: 29.7.2015 22:01
Uşak İtfaiyesi’nden Anız Yangınları Uyarısı
Belediyesi İtfaiye Müdürü Nurullah Furuncu anız yangınlarına karşı uyarıda bulundu. Furuncu, yangınların canlılara zarar verdiği gibi toprağa da olumsuz etkiler bıraktığına dikkat çekti.
Yaz mevsiminde özellikle kırsal kesimde yapılan buğday ve arpa hasadının ardından, anız yangınları tehlikesi oluşmaya başladı. Kanayan bir yara haline gelen yangınlar ekolojik dengeye zarar verdiği gibi toprak kalitesinin de azalmasına neden oluyor. Yangınlar nedeniyle birçok canlı ise feci şekilde can verebiliyor.
Bu konuda bir açıklama yapan İtfaiye Müdürü Nurullah Furuncu vatandaşların anız yangınları konusunda hassas olmalarını istedi. Yangınlar nedeniyle birçok sıkıntı yaşandığını aktaran Furuncu, “Yaz aylarının en yoğun olduğu şu günlerde Müdürlüğümüz her yıl olduğu gibi anız yangınları konusunda teyakkuzda beklemektedir. Biz ilimizde bu tür olayların en aza inmesi ve yaşanmamasını istiyoruz. Çünkü bu tip olaylar ilimizin topraklarına zarar vermektedir. Her şeyden önemlisi topraklarda yaşamını sürdüren canlıların da yaşam haklarının elinden alınması bu tür yangınlar ile gerçekleşmektedir. Bu nedenle hemşehrilerimizden hassasiyet bekliyoruz” dedi.
Yangınların olmaması adına herkesin çevresine etki etmesi gerektiğini bildiren Furuncu, “İtfaiyemiz her ne kadar yangınlara başarı ile müdahale etse de hemşehrilerimize de büyük görevler düşmektedir. Öncelikle toplumsal bilincin sağlanması adına tüm vatandaşlarımız bu konuda çevrelerine etki etmelidir. Anız yakmanın zararları ve tehlikeli yangınlar çıkarma risk doğurduğu anlatılmalıdır. Ayrıca anız yakanların yasalar önünde suç işlemiş olduklarını ve bunun cezai müeyyidesinin bulunduğunu bilmeleri gerekmektedir” şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uşak İtfaiyesi’nden Anız Yangınları Uyarısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN