Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'den açıklaması

buzlanma ve don olaylarına karşı uyardı.

Giriş Tarihi: 22.1.2015 09:16 Güncelleme Tarihi: 22.1.2015 12:16
Meteoroloji'den hava durumu açıklaması
Yurt genelinde hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor. Rüzgarın, Türkiye'nin doğu kesimlerinde kuzey, diğer yerlerde güney yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, akşam saatlerinde Güney Ege kıyılarında, akşam saatlerinden sonra Ege kıyıları ile Batı Akdeniz'in batısında kuvvetlice eseceği tahmin ediliyor.

Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, Edirne, Kırklareli çevreleri ile Tekirdağ'ın batısının öğle saatlerine kadar sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yurdun iç ve doğu kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor. Rüzgarın, ülkenin doğu kesimlerinde kuzey, diğer yerlerde güney yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, akşam saatlerinde Güney Ege kıyılarında, akşam saatlerinden sonra Ege kıyıları ile Batı Akdeniz'in batısında kuvvetlice eseceği tahmin ediliyor.

KUVVETLİ BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI

Bu sabah ve gece saatlerinde İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda kuvvetli olmak üzere, iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı beklendiğini kaydeden Meteoroloji, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli olunmasını istedi.

BÖLGELERDE HAVA

MARMARA: Parçalı yer yer çok bulutlu, Edirne, Kırklareli çevreleri ile Tekirdağ'ın batı kesimlerinin öğle saatlerine kadar sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin doğu kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

EGE: Parçalı, kıyılarının yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. Rüzg'rın; akşam saatlerinde Güney Ege kıyılarında, akşam saatlerinden sonra Ege kıyılarında kuvvetlice eseceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimleri ile Hatay çevrelerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. Rüzg'rın; akşam saatlerinden sonra Batı Akdeniz'in batısında kuvvetlice eseceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Kuzey ve doğusunda yer yer kuvvetli olmak üzere bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin doğusunda yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

BAZI İLLERİN HAVA SICAKLIĞI

İSTANBUL: Parçalı bulutlu.(15)

ANKARA: Parçalı az bulutlu, bu sabah ve gece saatlerinde yer yer puslu ve sisli.(9)

İZMİR: Parçalı ve çok bulutlu.(18)

ADANA: Parçalı ve az bulutlu.(17)

Antalya: Parçalı ve az bulutlu.(19)

MERSİN: Parçalı ve az bulutlu.(17)

ESKİSEHİR: Parçalı az bulutlu, bu sabah ve gece saatlerinde yer yer puslu ve sisli .(2)

KONYA: Parçalı az bulutlu, bu sabah ve gece saatlerinde yer yer puslu ve sisli.(11)

TRABZON: Parçalı bulutlu.(12)

ERZURUM: Parçalı bulutlu, bu sabah ve gece saatlerinde yer yer puslu ve sisli.(-3)

KARS: Parçalı bulutlu, bu sabah ve gece saatlerinde yer yer puslu ve sisli.(0)

DİYARBAKIR: Parçalı bulutlu, bu sabah ve gece saatlerinde yer yer puslu ve sisli.(9)

GAZİANTEP: Parçalı bulutlu.(13)

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Meteoroloji'den hava durumu açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN