Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tarihi Çardak Yağlı Pehlivan Güreşlerinin 282.si düzenlendi

Giriş Tarihi: 27.8.2015 15:04
Tarihi Çardak Yağlı Pehlivan Güreşlerinin 282.si düzenlendi

Çardak güreş sahasında bu yıl Tarihi 282. Çardak yağlı Pehlivan güreşlerine 60 kadar baş pehlivan toplam 650 pehlivan katıldığı belirtildi.

Güreş müsabakalarını AK Parti Çanakkale Milletvekili Av. Bülent Turan, Lapseki Kaymakamı Tahir Şahin, Lapseki belediye başkanı Eyüp Yılmaz, Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu, Umurbey Belediye başkanı Sami Yavaş ve çok sayıda vatandaş izledi.

"Açılış konuşmasını yapan Çardak Belediye başkanı Basri Ulaş " Çardağımızda güreş tarihin yaşatmanın ve siz güreş sever halkımıza bu müsabakaları seyrettirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Çardakta güreş tarihi çok eskiye dayanıyor. Bugün 282. Sini yapıyoruz ve daha uzun yıllar bu organizasyonu sürdürmek istiyoruz" dedi.

Güreşlerde müsabakalarında 1. Olan güreşçilere küçük altın veren AK Parti Çanakkale Milletvekili Av. Bülent Turan "Bu yıl 282. Si düzenlenen tarihi Çardak yağlı Pehlivan güreşlerinde emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Ata sporu güreşimizin bugünlere kadar yaşatılması hepimize bir sorumluluk yüklüyor; o da müsabakaların devamlılığını Sağlamak. Böyle organizasyonlar Çanakkalemizin tanıtımına olumlu katkı sunuyor. Müsabakalar için çeşitli illerden gelen bütün güreşçileri de kutluyorum"dedi.

Çardak'ın Osmanlı'nın Avrupa'ya geçiş noktası OLDUĞUNU hatırlatan Turan, Çardak'a spor yatırımlarını artırmak istediklerini bu vesileyle Çardak'ın adının sporla özdeşleşebileceğini belirtti.

Tarihi 282. Çardak yağlı Pehlivan güreşlerinde baş pehlivan Antalya bölgesinden Orhan Okulu oldu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tarihi Çardak Yağlı Pehlivan Güreşlerinin 282.si düzenlendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN