Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Özgecan'ın babası konuştu: "Defnedilsin"

Özgecan'ın babası kızının katilinin ölümüne ilişkin ilk kez açıklama yaptı. Katil zanlısının öldürüldüğünü duyduğunda, "Hiçbir şey hissetmedim" dedi.

Giriş Tarihi: 12.4.2016 16:40 Güncelleme Tarihi: 12.4.2016 16:50
Özgecan'ın babası konuştu: Defnedilsin

Özgecan Aslan'ın babası, Mehmet Aslan kızının katilinin dün bulunduğu cezaevinde öldürülmesine ilişkin ilk kez konuştu. Katil Ahmet Suphi Altındöken'in ölüm haberini duyduğunda hiçbir şey hissetmediğini belirterek, "Ne acı, ne üzüntü ne sevinç hiçbir şey. O haber adeta dipsiz bir kuyunun içine düşmüş taş gibi kayboldu gitti içimde. Herkese sabrı tavsiye ediyorum." dedi.

"BEN AFFETMİYORUM"

Baba Mehmet Aslan, katil zanlısını affedecek gücü kendisinde bulmadığını belirterek şu sözleri kaydetti:

"Bir goncagülün, bir meleğin katledilişine adeta bütün dünya tanık oldu. Bir yargılama süreci geçirdik. İnsanlık yargılandı ve mahkum edildi. Yargılanmış ve mahkum edilmiş olan bu insanlık bugün birilerinin ifadesi ile diyorlar ki, allah'ın adaleti tecelli oldu.Ne olursa olsun bir cani, bir katil, kızıma meleğime kıyan bu insanı toplum olarak ben affedecek gücü bulamıyorum kendimde, ben affetmiyorum, şüphesiz ki hesabını Allah'a verecek."

"DAĞ YA DA OVA; GÖMÜLSÜN"

Son olarak Altındöken'in cenazesinin hiçbir yerde kabul edilmeyişine yönelik ise, "Dinimizce ama bir dağın başına, ama bir ovanın başına o kişinin gömülmesi gerekir. Allah rahmet eylesin diyorum, başka ne diyeyim." ifadelerine yer verdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Özgecan'ın babası konuştu: "Defnedilsin"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN