Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ramazan bayram namazı saatleri Diyanet'ten belli oldu! ve 'da bayram namazı saatleri kaçta başlıyor?

Mübarek bir güne daha erişmenin mutluluğu ve huzurunu yaşıyoruz. , birçok kişinin merak ettiği ‘bayram namazı saat kaçta’ sorusunu yanıtladı. , , , , Edirne, ve diğer tüm iller için bayram namazı saatleri resmi internet sitesi üzerinden açıklandı. İstanbul bayram namazı saati ya da yaşadığınız ilin namaz vakti bu başlık altından öğrenebilirsiniz. Müslüman aleminin heyecanla beklediği bu önemli ve anlamlı günde bayram namazı saatleri yarın kaçta sorusunun cevabına buradan ulaşabilirsiniz.

Giriş Tarihi: 14.6.2018 23:59 Güncelleme Tarihi: 15.6.2018 00:15
Ramazan bayram namazı saatleri Diyanet'ten belli oldu! İstanbul ve Ankara'da bayram namazı saatleri kaçta başlıyor?

İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Edirne ve Kocaeli başta olmak üzere birçok ilimizden bayram namazı saatleri için araştırmalar başladı. 'bayram namazı saat kaçta' bugün itibariyle cevabı en çok araştırılan soruların ilk sırasında yer alarak trend listesinde zirveye oturdu. 14 Haziran Cuma 2018'e denk gelen bugünün coşkusu her yıl olduğu gibi yine birlik ve beraberlik içerisinde yaşanacak. Peki İstanbul ve Ankara'da Ramazan bayramı namazı yarın saat kaçta kılınacak? İşte İstanbul bayram namazı saati saat kaçta sorusunun yanıtı ve il il ezan vakti…

BAYRAM NAMAZI YARIN SAAT KAÇTA KILINACAK?

Diyanet İşleri Başkanlığı, geçtiğimiz günlerde resmi internet sitesi üzerinden bayram namazı saati ile ilgili beklenen duyuruyu yapmıştı. Yapılan açıklama ile İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere 'bayram namazı saat kaçta' sorusu yanıtını bularak ezan vakitleri belli oldu.

İstanbul, Ankara ve il il bayram namazı saatleri kaçta? Tıkla hemen öğren...

BAYRAM NAMAZI NASIL KILINIR?

1) Cemaat düzgün sıralar halinde imamın arkasında yer alır ve "Niyet ettim Allah rızası için Ramazan yada Kurban Bayramı namazını kılmaya, uydum imama" diye niyet eder.

2) imam "Allahu Ekber" deyip ellerini yukarıya kaldırınca. Cemaat de "Allahu Ekber"diyerek ellerini yukarıya kaldırıp göbeği altına bağlar.

3) Hem imam, hem de cemaat gizlice "Sübhaneke"yi okur. Bundan sonra üç kere tekbir alınır. Tekbirlerin alınışı şöyledir:Birinci Tekbir: imam yüksek sesle, cemaat da onun peşinden gizlice "Allahu Ekber"diyerek (iftitah tekbirinde oldugu gibi) ellerini yukarıya kaldırıp sonra aşağıya salıverirler. Burada kısa bir süre durulur.ikinci Tekbir: ikinci defa "Allahu Ekber" denilerek eller yukarıya kaldırılıp yine aşağıya salıverilir ve burada da birincide oldugu kadar durulur.Üçüncü Tekbir: Sonra yine "Allahu Ekber" denilerek eller yukarıya kaldırılır ve aşağıya salıverilmeden bağlanır.

4) Bundan sonra imam, gizlice "Euzü Besmele", açıktan Fatiha ve bir sure okur .(Cemaat bir şey okumaz, imamı dinler)

5) Rüku ve secdeler yapılarak ayağa (ikinci rek'ata) kalkılır ve eller bağlanır.Bayram Namazının Kılınışı

Bayram Namazının Kılınışı İkinci Rek'at:

6) imam gizlice Besmele, açıktan da Fatiha ve bir sure okur. Sure bitince imam yüksek sesle, cemaat da içinden(birinci rek'atta oldugu gibi) üç kere daha tekbir alır, üçüncü tekbirden sonra eller bağlanmadan, dördüncü tekbir ile rükua varılır,.sonra da secdeler yapılarak oturulur.

7) Oturuşta. İmam ve cemaat, Ettehiyyatü. Allahumme salli, Allahumme barik ve Rabbena atina... duasını okuyarak önce sağa, sonra sola selam verip namazı bitirirler. Namazdan sonra hutbe okunur. Kurban bayramı namazının kılınışı da bunun gibidir. Sadece niyeti değişiktir.

BAYRAM NAMAZININ ARDINDAN BU MESAJLARI ATABİLİRSİNİZ

Uzakta bulunan sevdiklerinize, bayram namazının hemen ardından yollayabileceğiniz en güzel sözler şöyle;

Bir avuç dua, bir kucak sevgi, sıcak bir mesaj kapatır mesafeleri, birleştirir gönülleri, bir sıcak gülümseme, bir ufak hediye daha da yaklaştırır bizi birbirimize. Kalbiniz nur, eviniz huzur dolsun. Ramazan Bayramınız bereketli olsun!

Çılgınca Esen Rüzgar, Kavurucu Güneşli terleten günler, Yıldızlarla Dolu Bir Dünyadır Bayramlar, Ramazan Bayramınız Mübarek olsun herşey istediğiniz Gibi Olsun inşallah.

Rahmet ayı Ramazan'ın sonuna gelmenin hüznünü taşıyan müslümanlar, Ramazan Bayramı'na ulaşmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşıyor. İşte bayramda paylaşılabilecek en güzel bayram mesajları;

Bu en mutlu günümüzde, güzel ve özel insanlara, hani vazgeçemediklerimize, saygılarımızı, sevgilerimizi, dualarımızı gönderiyoruz. Her gününüz bir bayram olsun...

Hep bir arada, sevgi dolu ve huzurlu nice bayramlar geçirmek dileğiyle, Ramazan Bayramınız kutlu olsun! Mübarek Ramazan Bayramı tüm ulusumuza kutlu olsun. Allah tüm inananlara nice huzurlu, bereketli bayramlar nasip etsin.

Bir avuç dua, bir kucak sevgi, sıcak bir mesaj kapatır mesafeleri, birleştirir gönülleri, bir sıcak gülümseme, bir ufak hediye daha da yaklaştırır bizi birbirimize. Nice Ramazan Bayramlarına...

Her ilkbaharda gelinciklerin en güzel başlangıçları müjdelemesi gibi, bu bayramın da sana ve ailene mutluluk ve neşe getirmesi dileğimle Ramazan Bayramını kutluyorum...

Bugün ellerinizi her zamankinden daha çok açın. Avucunuza melekler gül koysun, yüreğiniz coşsun. Ramazan Bayramınız hayırlara vesile olsun.

Bir bayram gülüşü savur göklere, eski zamanlara gülücükler getirsin, öyle içten öyle samimi, gözyaşlarını bile tebessüme çevirsin. İyi bayramlar!

Dostluğu, sevgiyi ve geleceği.. Hüznümüzü, acımızı, yalnızlığımızı paylaştığımız; birlik ve beraberliğimizi, kardeşlik ve dostluğumuzu en sıcak şekilde hissedeceğimiz ramzan Bayramınızı tebrik eder, mutluluklar dilerim.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ramazan bayram namazı saatleri Diyanet'ten belli oldu! İstanbul ve Ankara'da bayram namazı saatleri kaçta başlıyor?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN