ELVAN DEMİRKAN
ELVAN DEMİRKAN

İstanbul...

Leyla Alaton kadar insanları birbirleri ile tanıştırıp, kaynaştırmaktan haz alan başka birisini tanımıyorum.
Bu sebeple Sarıyer'deki 'İstanbul' manzaralı evinde sık sık dünyanın her bir köşesinden yaratıcı insanları bir araya getirip, eğlenceli partiler verir.
Geçen gece yabancı sanatçıların ağırlıklı olduğu 12 kişilik bir grup oradaydık. Partide tanıştığım üç İtalyan ressam İstanbul'a yerleşmeye karar vermiş. 'Tarihi ve enerjisi ile tam bir ilham kaynağı' diyorlar ve İstanbul'u bizlerden daha yoğun hissedip, yaşıyorlar. Kendi kültürlerini, sanatlarını ve hayat anlayışlarını da İstanbul'a taşıyıp, kentin daha da zenginleşmesini sağlıyorlar.
Muhteşem bir alışveriş...
İstanbul; pahalı, düzensiz, stresli, trafik berbat ama bir o kadar da büyüleyici, heyecan verici, romantik, tutkulu, enerjik, insanı yakaladığı gibi sürükleyen ve yaşatan, benzeri olmayan bir şehir...
Yeni sakinlerimizin sanatlarına bir göz atmak isterseniz işte websiteleri:
www.marcoveronese.daportfolio.
com www.angelobucarelli.com
www.denizsagdic.com
www.lithianricci.it

YAZARIN BUGÜNKÜ DİĞER YAZILARI
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN