Başarının sırrı değişimde

Giriş Tarihi: 18.2.2013

Çevre dostu Paladyum Beytepe projesiyle adından söz ettiren Uzaltaş Yönetim Kurulu Başkanı Ünal Pala, iş hayatındaki başarısının sırrını "değişime ayak uydurmak" sözleriyle açıklıyor

Ünal Pala'nın adını Paladyum Beytepe projesiyle sıkça duymaya başladık. Uzaltaş AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ünal Pala, el işçiliği ile yüksek teknolojinin başarıyla bir araya geldiği projede çevreci yaklaşımıyla rakiplerinin bir adım önüne geçti. İş hayatındaki başarısının sırrını ise Pala, "Meraklı ve araştırmacı olmak, değişime hızla ayak uydurmak gerekir" sözleriyle açıklıyor. Lüks konut üretimine Bodrum Torba'daki villalarla başlayan işadamı, "İstanbul'daki güzellikleri Başkentliler de hak ediyor" diyerek, İncek Bulvarı'nda Ankara'nın ilk çevreci konut kulesi projesi Paladyum Beytepe'yi hayata geçiriyor. Panoramik cam cephesiyle kentin kuşbakışı seyredilebileceği 110 metre yüksekliğindeki konut kulesinde kullanılan malzemeler ve sunulan imkanlarla, Başkent'teki lüks konut anlayışı değişti. Firma, çalışanlarının çocuklarına eğitim bursu vererek örnek oluyor. Ünal Pala'ya özel hayatını, Uzaltaş'ı ve projeleri sorduk.
Sizi kısaca tanıyabilir miyiz?
27 Aralık 1970'te Ankara'da doğdum. Evliyim ve 2 kızım var. Büyük kızım Asmin 13, küçük kızım Mina 3 yaşında. Eşim Evrim, ODTÜ Kimya Bölümü mezunu. Şu an kendisi şirketimizin sosyal sorumluluk projeleriyle ilgili çalışma yapıyor.
İş hayatına nasıl adım attınız?
1987 yılında birkaç ortakla şirket kurduk. Boya taşeronluğu yaparak ticarete başladım. 1993'te ortaklarımdan ayrılarak kendi şirketimi kurdum. Müteahhitliğe ilk adımı 1996'da attım. Devlet Hava Meydanları, İller Bankası, Devlet Malzeme Ofisi, Milli Savunma Bakanlığı gibi kamu kuruluşları için proje yaptık ve bunları başarıyla hayata geçirdim.
Birçok kişi ticarete atılıyor ama başarılı olamıyor, sizin başarınızın sırrı nedir?
Dünya hızla değişiyor. Ayakta kalabilmek için değişime sizin de hızlı ayak uydurmanız gerekiyor. Meraklı ve araştırmacı olmak şart. İşimle ilgili yenilikleri sürekli araştırırım, yeni projeler geliştirmek için çaba sarf ederim. Ticaret yapıyorsanız insanlara güven vermeniz gerekir. Bu nedenle dürüst olmaya daima özen gösteriyorum. Yapamayacağım şeyin sözünü vermem. Ayrıca, çalışanlarınızı da mutlu etmeniz gerekiyor. Bizimle birlikte çalışan 130 kişinin çocuklarına eğitim bursu veriyoruz.
Uzaltaş Şirketler Grubu'nun çalışmaları hakkında bilgi verir misiniz?
Grup, 1996 yılında kuruldu. İnşaat, ithalat, ihracat ve benzin istasyonu işletmeciliği, filo kiralama konularında faaliyetler yürütüyoruz. Uzaltaş İnşaat, grubun inşaat ve ticari aktivitelerini gerçekleştiriyor. Ülke çapında birçok konut, altyapı ve benzeri taahhüt işleri yaptık ve önemli projelere imza attık. Uluslararası şirketlerle işbirliği yaparak, güçleniyoruz. Uzaltaş Petrol Ürünleri, akaryakıt istasyonlarının işletmeleriyle ilgileniyor. Ankara'da dört akaryakıt istasyonumuz mevcut. Kardeşim Oğuz Pala ile birlikte kurduğumuz UZL Filo ise filo kiralama sektöründe yerini başarıyla aldı. Faaliyet gösterdiğimiz her alanda yaptığımız yatırımları başarıyla yürütüyor, dinamik, deneyimli ve güçlü yapımızla büyümeye hızla devam ediyoruz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başarının sırrı değişimde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN