Türkiye'nin en iyi haber sitesi
Cüneyt Çakır

Türk futbol hakemi Cüneyt Çakır, 23 Kasım 1976 tarihinde İstanbul'da doğdu. Babası eski başarılı hakem, MHK eski Asbaşkanı olan Serdar Çakır'dır.

Giriş Tarihi: 07.03.2013 11:48 Güncelleme Tarihi: 26.01.2018 11:17
Hakemlik dışında sigortacılık işiyle uğraşan 36 yaşındaki hakem, saha içinde sert, otoriter ve disiplinli bir görüntü çiziyor. İstanbul bölgesi hakemi olan Çakır, hakemliğe 2001 yılında başladı. Diğer hakemlerden en önemli farkı da korkusuzca kart çıkartabilmesi ve seyirci etkisi altında kalmaması oldu.

Çakır'ın üst düzey performansı önce yurt içinde fark edildi ve tüm dünyanın takip ettiği İstanbul derbilerinde akla ilk gelen isim oldu ve sık sık görev aldı. Bu maçlarda da görevini başarıyla yerine getirdi.

Çakır'ın başarılı performansı FIFA ve UEFA'nın da dikkatini çekti ve önce hazırlık maçlarında daha sonra da resmi maçlarda yurt dışında görev almaya başladı.

Euro 2012'de görev alan en genç hakem olan Cüneyt Çakır, ilk defa böyle bir turnuvada düdük çalacak. Bundan önce sadece 20 yaş altı Dünya Kupası'nda Kolombiya'da görev almıştı.

Kasım ayında Hollanda ve Almanya arasında oynanılan hazırlık maçında düdük çalan Çakır, bu maçtaki performansıyla da çok olumlu izlenimler oluşturdu.

Bir hazırlık maçı olmasına rağmen tüm dünyanın ilgisinin de eklenmesiyle birlikte oldukça mücadeleye sahne oldu. Cüneyt Çakır da bu dengeyi korudu ve çok iyi bir yönetim gösterdi.

Şampiyonlar Ligi 2. tur rövanş karşılaşmasında Manchester United-Real Madrid maçını yöneten temsilcimiz Cüneyt Çakır, 56. dakikada Nani'ye kırmızı kart göstererek oyun dışı bıraktı. Çakır'ın bu kararı büyük tepki çekti.
SON DAKİKA