Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Muhtar: Cinsel hayatımız bitmiştir

Giriş Tarihi: 30.10.2009 10:34 Güncelleme Tarihi: 30.10.2009 11:41
Mersin'in Tarsus ilçesine bağlı Dorak Köyü Muhtarı Erol Boz, köylerindeki susuzluk nedeniyle cami minaresinden hoparlörle köylüye derdini anlatırken, "Cinsel hayatımız sona ermiştir" dedi.

İçme suyu yüzünden Şahinpınar köyü ile mahkemelik olan Dorak köyü sakinleri, davayı kaybedince susuz kaldı. Köy muhtarı Erol Boz, soruna çözüm bulamayınca cami minaresinden hoparlörle ilginç bir şekilde derdini anlattı. Muhtar Boz, köylülere hoparlörden şunları söyledi:

"Değerli vatandaşlarım, köyümüz yaklaşık bir aydır su sıkıntısı yaşamaktadır. Suyumuz ile ilgili davayı maalesef kaybettik. Bildiğiniz gibi her şey suyla oluyor. Yani eşlerimizden ayrı yatalım. Cinsel hayatımız sona ermiştir. Suyla ilgili her türlü çareye başvurduk ama olumlu sonuç alamadık. Davalı olduğumuz Şahinpınar köyü muhtarı sorun çıkarıyor. Bütün birimlerin sesimizi duymasını istiyor, saygılar, sevgiler sunuyorum." Köylüler, komşu köylerden eşeklerle ve katırlarla su taşımak zorunda kaldıklarını belirterek, eşlerinin kendilerini eve almadıklarını söylediler. Su olmadığı için eşi Latif Kaya'yı eve almadığını söyleyen Huriye Kaya, rezil olduklarını ifade etti. Kocası eşekle su almaya giden Elife Borlu ise, susuzluktan perişan olduklarını söyleyerek, boş su bidonlarını yere attı.

Muhtar Erol Boz, "2006 yılında su projemizi yaptık. Köye kadar suyumuzu çektik. Bu proje yapılınca Şahinpınarı köyü bizi mahkemeye verdi. Mahkemede, 'Bu su dereyi besliyor. Bu sudan bizim de almamız gerekiyor' dediler. Mahkemeye verdiler, kazandılar. Biz Yargıtay'a gönderdik, ret geldi. Bir aydır köyümüzde su yok, fakat su kaynağında boşuna dereye akıp gidiyor" diye konuştu. Boz, suyun kaynağı kendi köylerinde olduğu halde susuz kaldıklarını, haksızlığa uğradıklarını dile getirdi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Muhtar: Cinsel hayatımız bitmiştir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN