'Sahte Twitter' hesabının takipçileri artıyor

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, adına Twitter'da bir hafta içerisinde 10 sahte hesap açıldı.

Giriş Tarihi: 1.2.2013 12:03 Güncelleme Tarihi: 1.2.2013 12:05
Geçen hafta yapılan kabine değişikliğinin ardından Milli Eğitim Bakanlığı'na atanan Nabi Avcı adına bugüne kadar twitterda 10 sahte hesap açıldı. Açılan sahte hesaplar 44 bin takipçiye ulaştı.

Hesaplar arasında yer alan ve kısa sürede 7 bini aşkın takipçiye ulaşan @MEBNabiAvci şeklindeki hesaba çok sayıda milletvekili, bürokrat, basın mensubu tebrik mesajları attı. Sahte hesapta paylaşılan fotoğraflar ve mesajlar, sosyal medyada geniş yankı buldu.

Sahte hesabı açan kişi ''Takdirlerinden ötürü Sayın Başbakanımız Erdoğan'a teşekkürü bir borç bilirim'' şeklinde başladığı tweetlerini sürdürdü.
Milli Eğitim Bakanı Avcı'nın seçim bölgesi Eskişehir'deki bir pazarda tarhana satan tezgahın başında çekilmiş fotoğrafını da paylaşan sahte hesabı açan kişi, profilde hesabın sahte olduğunu belirtmesine rağmen bir hafta içerisinde takipçi sayısı hızla artarak 7 bini geçti.
Bakan Avcı adına açılan ''@ProfDrNabiAvci'' şeklindeki twitter hesabının takipçileri ise herhangi bir tweet paylaşılmış olmamasına rağmen yaklaşık 35 bin kişiye ulaştı.

BAKANLIK TARAFINDAN AÇILMADI

Milli Eğitim Bakanlığı yetkileri, Bakan Avcı adına açılan Twitter hesaplarının sahte olduğunu, Bakan veya Bakanlık yetkilileri tarafından hiçbir twitter hesabı açılmadığını bildirdi.

Bu hesaplarda yazılanlara itibar edilmemesini isteyen yetkililer, Bakan Avcı adına bir twitter hesabı açılmasının söz konusu olmadığını belirttiler.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Sahte Twitter' hesabının takipçileri artıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN