Obezler için 60 ambulans

Giriş Tarihi: 2.2.2013
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 486 sağlık aracının hizmete alım töreninde Antalya'da trafik kazası geçiren Rus gence bakan Gülsüm Kabadayı'ya millet adına teşekkür etti. Sağlık personeline yapılan saldırıları kınayan Erdoğan şunları söyledi:
Bazı sağlık kuruluşlarımızda sağlık görevlilerimize karşı yapılan insani olmayan saldırılar ve vahşet sebebi ile ben burada özellikle kınamamı ifade etmek istiyorum. O şifa dağıtacak ellere maalesef yumruk sıkılırsa, bıçak, silah sıkılırsa bunun affedilir yanı yoktur. Hastalık bizim içindir ve her hastaneye giden oradan sağlıklı çıkacak diye de bir matematik olay yoktur.
Sağlık alanında Türkiye son 10 yılda çok büyük ilerleme kaydetti. En başta 112 acil sağlık hizmeti servisini Türkiye'nin her yerine yaygınlaştırdık. 2002'de 112 kapsamı ambulans sayısı 617 idi. Şu anda 2928 ambulansla sahada faal durumdayız.
2004 yılından itibaren ambulansa ücret alınmasına tamamen son verdik. Bugün 486 adet ambulansı devreye alıyoruz. Bunların 254 tanesi normal ambulans. 75 tanesi kar paletli. 20 tane 4 sedyeli ambulans ve 60 tane obez ambulansı hizmete giriyor. Bunların dışında 45 tane 4x4 ambulansı ve 30 tane çok amaçlı aracı da bu gün devreye alıyoruz.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Obezler için 60 ambulans
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN