Başbakan Erdoğan konuştu

Başbakan Erdoğan, AK Parti grup toplantısında milletvekillerine hitap etti.

Giriş Tarihi: 12.2.2013 12:03 Güncelleme Tarihi: 12.2.2013 12:57
Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Cilvegözü'ndeki patlamayla her açıdan hassas bir olayla karşı karşıyayız. Karşı tarafta gümrük kapıları çalışmadığından bomba yüklü bir araç bizim sınır kapımıza kadar geldi. Tüm spekülasyonlar art niyetli.

Suriye'de çatışmalar yaşanırken Türkiye'nin etkilenmemesi mümkün değil. Sabır ve sağduyuyla bekleyeceğiz. Hadise aydınlanınca gereken her adımı atacağız.

7 Şubat'ta Karadeniz Bölgesi milletvekilleri ile bir araya geldik. Biz seçimden seçime değil, bir seçim bittiği andan itiabren bir sonraki seçimin startını veririz.

1 Şubat Cuma günü terörist ABD Büyükelçiliği'ne saldırdı. Saldırıyı yapan kişi ve arkasındaki örgüt kısa sürede ortaya çıkarıldı. Avrupa Birliği'ne soruyorum terörle, teröristlerle aranızdaki bu muhabbet nedir? Bir taraftan bu örgütü terör örgütü ilan edeceksin ama herhangi bir yaptırım uygulamayacaksın. Türkiye'ye yönelik kalleşçe saldırılara daha ne kadar müsade edeceksiniz? Bunları belgeleriyle ortaya koydumuzda özür diliyorlar. Bu nasıl bir hukuk, demokrasi anlayışıdır ki, teröristlere kol kanat geriyor?

Bugün bize, yarın bumerang gibi onlara dönecektir. 54 yıldır kapıda bekletilmeye ve teröre müsamahaya tahammülümüz kalmadı.

CHP Genel Başkanı Türkiye hakkında bir karalama kampanyası yürütüyor. CHP Genel Başkanı'nın ülkesini karalamak için kullandığı gazetecilerin 4'ü ABD Elçiliği'ne saldıran örgütün üyesidir. DHKP-C'ye Kılıçdaroğlu'nun üye olduğunu duyarsanız şaşırmayın. Adı avukat diye bunlara söz söylenmeyecek mi? Suç işleyen bedelini öder. Biz CHP Genel Başkanı'nın sempatisinin kaynağını merak ediyoruz. Bu muhabbetin kaynağını öğrenmek istiyoruz. CHP Genel Başkanı ciddi bir bocalama yaşıyor.

Çin Kominist Partisi, Sosyalist Enternasyonel'e üye mi? Daha bundan haberleri yok. Sosyalist Enternasyonel'de Esad'la ilgili ifadeleri yumuşattı. Esad çok sevinmiştir. Hükümeti eleştireceğim derken kendi ülkesini yerden yere vuruyor.

CHP Genel Başkanı'nın kendi ülkesini kötülemesine alışığız.

Başta engelli vatandaşlarımız olmak kardeşlerimizi yakından ilgilendiren birkaç düzenlemeyi paylaşacağım.

Toplu taşıma belli kesimlere avantajlar sağlanıyor. Bakanlar Kurulumuzda Aile ve Sosyal politikalar Bakanımızın sunumunu görüştük ve yeni kararlar aldık. Vazife malullüğü kapsamında şehit olanların çocukları ile anne-babaları, asayiş ve güvenlik hizmetlerinin yerine getirilmesi sırasında gazi olanların, harp malullerinin, vazife malullerin, muharip gazilerin çocukları ve anne babaları da toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz yararlanacaklardır. Engelli kardeşlerimiz demir ve deniz yolları ile belediyelerin toplu taşıma araçlarında ücretsiz yararlanacaklar.

65 yaş üzeri vatandaşlarımız demiryollarında, deniz yollarında, belediyelerin toplu taşıma araçlarında ücretsiz seyahat edecekler. 65 yaş üstü olanlar Türkiye genelinde şehir içi hatlarda ücretsiz seyahat edebilecek.

Şu anda kamuda 27 bin 224 engelli kardeşimiz hizmet ediyor. 2013 yılında 8 bin 115 engelli kardeşimizi kamuda istihdam edeceğiz.

Öğretmen yetiştiren yüksek öğretim kurumlarından mezun olan ve 2012'deki engelli sınavına giren adaylar arasından engel durumları ve alanları uygun olanların öğretmen olarak atamalarını gerçekleştireceğiz. Engelliden öğretmen olmaz anlayışını yıkacağız, bal gibi olur. Öğretmenlik mesleğini icra edebilecek kardeşlerimizi istihdam edeceğiz. Her aya 245 bin engelli kardeşimize eğitim veriyoruz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan Erdoğan konuştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN