"Bu şuursuzluk cezasız kalırsa..."

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş'tan, Meclis'te dün yaşanan gerginlikle ilgili CHP'ye sert çıkış...

Giriş Tarihi: 7.7.2013 12:57
AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, muhalefetin Meclis'i germeye hakkı olmadığını söyledi.

CHP ve MHP'nin, TBMM Genel Kurulu'nda görüşülen Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin görüşülmesi sırasında söz alan CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Genel Kurul'da gerginlik sırasında Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'ın ifadelerini anımsatarak, "Türk Dil Kurumu darbenin tanımını değiştirdi. Herhalde hükümetinizin de talimatıyla. Yani bu sizin bir ciddi darbe fobisi, darbe sendromu içinde olduğunuzun açık işaretidir" dedi.

İzmir'de polisin yanında sivil eli çivili sopalı insanlar ile İstanbul'da genç kadına palayla vuran ve tekme atan insanların kim olduğunu soran Altay, "Polis miydi, kontrgerilla mıydı ya da provakatör müydü? Bunlara bir açıklama yapmadınız. Yüce Türk milleti adına soruyorum. 'Borcu çoğalmış, icraya düşmüş esnaf' diyerek bu iş geçiştirilemez" diye konuştu.

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, "Bir milletvekilinin, Başbakan Yardımcısı Bozdağ Genel Kurul'da komisyon sıralarında otururken, sorduğu soruya cevap vermediği gerekçesiyle saldırma şuursuzluğu içerisine girdiğini" belirterek, "Bu şuursuzluğu cezasız şekilde bıraktığımız takdirde şuursuzluklar birbirini takip eder. TBMM'yi germeye hakkınız yok" dedi.

Bunun üzerine Altay, "Buraya yürüyen arkadaşımızın tutumunu asla hoş görmedik" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Bu şuursuzluk cezasız kalırsa..."
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN