Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TSK'dan Ergenekon açıklaması

Giriş Tarihi: 6.8.2013 16:59 Güncelleme Tarihi: 6.8.2013 19:12
Ergenekon Davası'nda sanıkların büyük bir bölümünün mahkum edilmesinin ardından TSK'dan bir açıklama geldi.

TSK'dan yapılan açıklamada "Soruşturma ve kovuşturmalar yakından takip ediliyor. Soğukkanlılık ve aklı selim ile hareket edilmesi gerekir" denildi.

İşte TSK'dan yapılan 4 maddelik o açıklama;

1. Kamuoyunda "Ergenekon Davası" olarak isimlendirilen davada İstanbul 13′üncü Ağır Ceza Mahkemesince bazı muvazzaf ve emekli TSK personeli hakkında mahkûmiyet kararı verilmiştir.

2. Türkiye Cumhuriyeti'nin bekası, Hukuk Devleti olmanın erdemliliği ve Yüce Milletimize karşı olan sorumluluğumuz dikkate alınarak, TSK mensupları ile ilgili soruşturma ve kovuşturmalar yakından takip edilmekle birlikte sabır, metanet, soğukkanlılık ve aklıselimle hareket edilerek yanlış anlaşılmalardan daima kaçınılmaktadır.

3. Yıllarca birlikte görev yaptığımız silah arkadaşlarımızın ve değerli ailelerinin yaşadıkları üzüntüyü derinden hissetmekte ve paylaşmaktayız.

4. TSK olarak; bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da, hukukun üstünlüğüne saygının gereği olarak, adil yargılanma ilkesi çerçevesinde, söz konusu yargılamanın hakkaniyete uygun, kesin bir hükümle neticeleneceğine inanmaktayız.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TSK'dan Ergenekon açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN