Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Komutanlardan veda ziyareti

Giriş Tarihi: 21.8.2013 10:43 Güncelleme Tarihi: 21.8.2013 15:10

Başbakan Erdoğan, veda ziyaretinde bulunan kuvvet komutanlarını kabul etti.

Görev süreleri dolan kuvvet komutanları, veda ziyareti için ilk kez Başbakanlık makamını ziyaret etti.Komutanların, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın perşembe ve cuma günü gerçekleştirilecek kuvvet komutanlıklarındaki devir-teslim törenlerinin protokole kapalı olması nedeniyle ilk kez böyle bir ziyaret gerçekleştirdiği bildirildi.

Erdoğan, Kara Kuvvetleri Komutanı Org. Hayri Kıvrıkoğlu, Deniz Kuvvetleri Komutanı Org. E. Murat Birgel, emekli edilmeyip YAŞ üyeliğine kaydırılarak görev süresi uzatılan Hava Kuvvetleri Komutanı Org. Mehmet Erten ile Jandarma Genel Komutanı Org. Bekir Kalyoncu'yu Başbakanlık resmi konutunda saat 10.30'da ağırladı. Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz da ziyarette hazır bulundu.

KOMUTANLAR ÇANKAYA KÖŞKÜ'NE GELDİ


Görev süreleri dolan kuvvet komutanları, veda ziyareti için Başbakanlık'tan sonra Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü ziyaret etti.

Kara Kuvvetleri Komutanı Org. Hayri Kıvrıkoğlu, Deniz Kuvvetleri Komutanı Org. E. Murat Birgel, emekli edilmeyip YAŞ üyeliğine kaydırılarak görev süresi uzatılan Hava Kuvvetleri Komutanı Org. Mehmet Erten ile Jandarma Genel Komutanı Org. Bekir Kalyoncu, Başbakanlık resmi konutundaki vedanın ardından Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile saat 11.30'daki randevuları için Çankaya Köşkü'ne geçti.

TOPLANTIYA 4 KOMUTAN SON KEZ KATILIYOR

Milli Güvenlik Kurulu Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Başkanlığı'nda toplandı.

Çankaya Köşkü'nde gerçekleşen MGK Ağustos ayı olağan toplantısında; Suriye, Irak ve Mısır'daki gelişmelerin ele alınması bekleniyor. Önümüzdeki hafta görevlerini bırakacak olan Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hayri Kıvrıkoğlu, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Murat Bilgel, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Mehmet Erten ve Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Bekir Kalyoncu toplantıya son kez katılıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Komutanlardan veda ziyareti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN