Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'O valiyi sözcü yap'

Giriş Tarihi: 13.11.2013

Erdoğan'ın Adana Valisi ile ilgili sözlerine tepki gösteren CHP lideri "Arınç'ı görevden al, bu valiyi hükümet sözcüsü yap" dedi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Adana Valisi Hüseyin Avni Coş'la ilgili "Bu tür provokatif eylemlerle biz valilerimizi kolay kolay yedirtmeyiz" diyen Başbakan Tayyip Erdoğan'a, dünkü grup toplantısında yanıt verdi. Arınç Vali ile ilgli olarak şöyle konuştu: "Devletin dili küfürleştiği andan itibaren, Valinin de dili küfürleşir. Artık o konuşmadığı zaman artı 18 yazmak durumdayız. Bir önerim var, Bülent Arınç'ı o görevden al, onun yerine bu valiyi getir hükümet sözcüsü yap. Böylece ülkeye mal etmiş oluruz. Kılıçdaroğlu partisinin Meclis grup toplantısında gündeme ilişkin şu mesajları da verdi:
KORKARSANIZ BİZE GELMEYİN: Kıdem tazminatıyla ilgili CHP neden sessiz kalıyor diyorlar. İşçi kardeşlerime sesleniyorum, önce siz kendi sorununuza sahip çıkacaksınız, sonra göreceksiniz bütün CHP'liler kapı gibi arkanızda. Korkmayacak, yılmayacaksınız. Korkarsanız bize de gelmeyin. Örgütlü olmanız en çok bizi mutlu eder.
EL KAİDE'NİN EĞİTİLDİĞİ YER TÜRKİYE: Suriye'de yanlış politika uyguladılar. El Kaide, El Nusra militanlarının eğitildiği, eline silah verilip gönderildiği ülkedir Türkiye. Bir devlet yasadışı örgütlerle, terör örgütleriyle içli dışlı olmaz.
GENÇLİĞE AHLAK DERSİ VERMEYİN: Bizim gençliğimize kimsenin ahlak dersi verme haddi de değil, yetkisi de yoktur. 'Meşru hayat var gayrimeşru hayat var' diyor. Anne babalar, söylediği asla sizi üzmesin, çocuklarınızla övünün, gurur duyun.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'O valiyi sözcü yap'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN