Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Genelkurmay'ın Malatya'daki kritik toplantısı

Giriş Tarihi: 10.1.2014 20:00
Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ve 4 kuvvet komutanının Malatya'da üst düzey askeri yöneticilerle birlikte yaptığı toplantı yaklaşık 5 saat sürdü.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'in beraberinde Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hulusi Akar, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Servet Yörük, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Akın Öztürk ile birlikte 2. Ordu Komutanlığı Karargahı'nda 1. ordu, 2. ordu ve 3. ordu komutanları ile üst düzey askeri yöneticilerin katıldığı toplantı 5 saat sürdü.

Orgeneral Özel ve kuvvet komutanlarının toplantısında Türkiye geneli ile ilgili askeri konuların yanında Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki askeri çalışmaların yanında Suriye sınırındaki gelişmelerinde konuşulduğu öğrenildi.

Toplantıya katılan Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki üst düzey askeri yöneticilerin bölgedeki son gelişmeler hakkında Orgeneral Özel ve kuvvet komutanlarına bilgi aktarımında bulunduğu bildirilirken, Suriye'deki gelişmelerin Türkiye sınırındaki yansımalarının son durumu hakkında ve alınacak askeri önlemlerinde masaya yatırıldığı kaydedildi.

2. Ordu Karargah'ında yaklaşık 5 saat süren toplantının ardından Orgeneral Özel ve kuvvet komutanları Malatya Orduevi'ne geçtiler. Orgeneral Özel ve kuvvet komutanları geceyi Malatya'da geçirecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Genelkurmay'ın Malatya'daki kritik toplantısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN