Demokrasi nöbetinde Memletim şarkısıyla meydanlar tek ses oldu

Giriş Tarihi: 6.8.2016 14:28 Güncelleme Tarihi: 6.8.2016 14:43
Demokrasi nöbetinde Memletim şarkısıyla meydanlar tek ses oldu

"Ortak Akıl Platformu" üyeleri, , sanat ve siyaset dünyasından önemli isimler ve Saraybosna Kanton Başbakanı Elemedin Kinakovic "Demokrasi Nöbeti"ne katılarak FETÖ'nün darbe girişimine tepki gösterdi.

, sanat ve siyaset dünyasından önemli isimler, Saraybosna Kanton Başbakanı Elemedin Kinakovic ile 203 sivil toplum kuruluşunun katılımıyla oluşan "Ortak Akıl Platformu", Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepki amacıyla Taksim Meydanı'ndaki "demokrasi nöbeti"ne "Sevdanız Vatan, Yerimiz Meydan" diyerek "Memleketim" şarkısını söyledi.

TÜM MEYDANLAR, VATANINA VE MİLLETİNE SAHİP OLMA KARARLILIĞINDA

Ortak Akıl Platformu adına meydana seslenen Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (TÜRGEV) Yönetim Kurulu Başkanı Arzu Akalın, sivil toplum kuruluşları olarak 15 Temmuz'dan bu yana meydanlarda olduklarını dile getirdi.

Kararlılıkla bu nöbetleri sürdürdüklerinin altını çizen Akalın, "Taksim Meydanı'nda çok zaman geçirdim. Coşku her zaman yüksek burada. İnsanlar işlerinden gelmiş ama hiçbir yorgunluk belirtisi olmadan demokrasi nöbetlerini tutmaya devam ediyorlar. Cumhurbaşkanımızın arkasında, vatanına ve milletine sahip olma, milli iradesine sahip olma kararlılığını gösteriyorlar." değerlendirmesinde bulundu.

Akalın, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, "Demokrasi ve Şehitler Mitingi"ne katılmasını, çok kararlı ve net bir duruş olarak gördüğünü aktararak, "Bundan dolayı kendisini tebrik ediyorum. Bu güzel duruşu, CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan da bekliyorum. Umarım o da bu çağrıya cevap verir. 'nin bütün siyasi partileriyle birlikte Yenikapı'da Cumhurbaşkanımızla birlikte, sahip çıkmanın güzel bir örneğini, taçlandırarak sona erdiririz" ifadelerini kullandı.

KONAKOVİC: ŞEHİTLERE SAYGI AMACIYLA GELDİK

Saraybosna Kantonu Başbakanı Elmedin Konakovic, Saraybosna'dan Türkiye'ye 15 Temmuz şehitlerine saygı duruşunda bulunmak üzere geldiğini belirterek, "Onlara bütün meydanlardaki dostlarımızla birlikte dua etmek için geldik. Saraybosna şehitlerine Bosna Hersek'teki bütün vatandaşlarımızın selamlarını getirmek için geldik" dedi. "Sizin günlerdir demokrasi nöbetinde durduğunuz gibi, biz de 4 yıl boyunca kendi devletimizi savunmak için sizler gibi ayakta durduk" şeklinde konuştu.

ÜNLÜ İSİMLER "MEMLEKETİM" ŞARKISINI SÖYLEDİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş da toplumsal birlik ve beraberliğin önemine değindi.

Beyoğlu Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen etkinlikte, konuşmaların ardından AK Parti İstanbul milletvekilleri Ravza Kavakçı ve Ali Sarıkaya, Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, iş adamları Ferit Şahenk ve Ethem Sancak, avukat Kezban Hatemi, yazar İskender Pala, eski milli basketbolcu İbrahim Kutluay, sanatçılar Zerrin Özer, Muazzez Ersoy, Hande Yener, Doğuş, Linet ve İzzet Yıldızhan'ın da aralarında olduğu iş, sanat ve siyaset dünyasından isimler, "Memleketim" şarkısını söyledi.

DEMOKRASİ NÖBETİ DEVAM EDİYOR

DEMOKRASİ NÖBETİNE HAİN SALDIRI GİRİŞİMİ

DEMOKRASİ NÖBETİ COŞKUYLA SÜRÜYOR

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Demokrasi nöbetinde Memletim şarkısıyla meydanlar tek ses oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN