Kaş alırken bu hataları yapmayın

Bakışlarınıza yön veren kaşlarınızı alırken yaptığınız tek bir yanlış hamle bütün görünümünüzü değiştirebilir.

Giriş Tarihi: 1.12.2014 17:15
Kaş alırken bu hataları yapmayın

Kaş şekliniz yüzünüzdeki ifadeyi belirliyor. Ancak yapılan bazı kaş alma hataları hem ifadenizi değiştiriyor hem de yüzünüzde kötü bir görüntü yaratıyor.

İşte kaş alırken en sık yapılan hatalar...

HER İKİ KAŞIN DA AYNI OLMASI İÇİN UĞRAŞMAK

Kaşlarınızı alırken bir tanesinin ince olduğunu fark ettiğinizde diğerini de inceltmeye çalışmayın. Eğer düzeltmek için kaşlarınızı almaya devam edersiniz, iki kaşınız birden ip gibi olacaktır.

HER GÜN KAŞ ALMAK

Kaşlarınızı her gün almaya çalışıyor, en minik kıl tanesini bile yok etmeye çalışıyorsanız, bu hataya düşmeyin. Kaşlarınızın düzgün ve aynı oranda uzaması için onlara fırsat tanıyın. Kaşlarınız yeterince çıktığında hepsini birden alın ya da bir profesyonelden yardım alarak yüzünüze en uygun kaş şeklini belirleyin.

DUŞTAN ÖNCE KAŞ ALMAK

Kaşlarınızı her zaman duştan sonra alın. Gözenekleriniz duştayken sıcak su ve buhardan etkilenerek açılır ve cildinizi nemlendirirken kıl kökleriniz beslenir. Köklerinin beslenmesi , kaşlarınız daha hızlı uzamasına neden olur.

YANLIŞ YERDEN KAVİS VERMEK

Kaş kavisinizi yanlış yerden vermeniz surat ifadenizi etkiler. Yüzünüze en uygun kavisi bulabilmek için bir kalemi burnunuzun kenarından göz bebeğinize doğru tutun. Kalemin ortaya çıkardığı nokta, yüzünüze en uygun kavisi belirler.

CIMBIZLA KAŞIN ÜST KISIMLARINI ALMAK

Kaşlarınızı şekle sokarken cımbız kullanıyorsanız, yalnızca kaşınızın kavis bölgesini cımbızla alın. Kaşınızın üst bölümlerini cımbızla toparlamaya çalışırsanız şeklini bozabilirsiniz.

AYNAYA ÇOK YAKIN BAKARAK KAŞLARI ALMAK

Aynaya çok yakından bakıyorsanız ya da aynanız büyüteçliyse kaşlarınızı olduğundan daha çok görüyor olabilirsiniz. Aynaya yakından bakmak, kaşlarınızı inceltmenize ve şeklini bozmanıza neden olur. Bunun yerine geniş bir aynanın önüne geçin ve yüzünüzün tamamını görecek şekilde durarak kaşlarınızı alın.

KAŞ ŞABLONLARI KULLANMAK

Kozmetik marketlerde satılan hazır kaş şablonlarını kullanarak kaşlarınızı asla almayın. Yüzünüze en uygun kaş modelini bulmak için mutlaka bir profesyonele danışın.

KAŞ BOŞLUKLARINI SİYAH KALEMLE DOLDURMAK

Kaşlarınızı aldıktan sonra aralarındaki boşluklar sizi rahatsız ediyorsa, siyah renkli bir kaş kalemiyle kaş boşluklarınızı asla doldurmayın. Kaş renginize uygun bir renkte kaş kalemi seçin ve çok bastırmadan ince çizgiler halinde kaşlarınızı doldurun. Kaş renginiz oldukça koyuysa, açık tonlarda bir siyah kalemle kaşlarınızı doldurun.

Kaynak: Kadinvekadin.net

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kaş alırken bu hataları yapmayın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN