Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vücut şekillendirme leri

cerrahide, vücut biçimlendirme cerrahisi söz konusu olduğunda vücudun neredeyse her yerine birçok farklı yöntem uygulanabilir. Hastalar bu operasyonlar sayesinde diyet ve egzersize cevap vermeyen fazla yağ ve deriden kolaylıkla kurtularak mükemmel bir vücuda sahip olabiliyor. Bu amaçla kullanılan yöntemleri Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Fatih Dağdelen anlatıyor.

Giriş Tarihi: 17.2.2016 11:22 Güncelleme Tarihi: 17.2.2016 11:23
Vücut şekillendirme estetikleri
Meme Estetiği

Tüm dünyada en sık yapılan ameliyatların başında gelir. Küçük göğüsler büyütülebiliyor, büyük göğüsler küçültülebiliyor, sarkık göğüsler dikleştirilebiliyor. Küçültme ameliyatlarında fazla meme dokusu alınıyor. Büyütme ameliyatlarında istenilen şekilde implantlar kullanılabiliyor.

Kalça İmplantı

Kalça büyütme operasyonunda faydalandığımız kalça implantları vücut şekillendirmenin önemli bir parçasıdır. Bu implantlar kas dokusunun önüne ya da arkasına yerleştirilerek kalçanın şeklini ve boyutunu geliştirirken doğal bir his de verir. Ancak üzerine oturulmasına dayanıklı olması gerektiği için meme implantlarına göre daha sert bir yapısı vardır.

Brezilya Tipi Kalça Germe


Brezilya tipi kalça germe olarak da adlandırılan bu ameliyat günümüzde gittikçe popülerlik kazanıyor. Diğer vücut germe operasyonlarında olduğu gibi kalça germede de fazla deri alınarak kalan deri sıkılaştırılır. Brezilya tipi kalça germede vücudun başka bir yerinden alınan yağ arındırılarak daha dolu ve yuvarlak bir kalça için kullanılır. Kalça germe ameliyatı uzun süreli memnun edici sonuçlarıyla güvenli ve etkili bir yöntemdir.

Karın Bölgesi Estetik Operasyonu (Abdominoplasti)

Karın bölgesi estetiği göbekteki fazla yağın, derinin alınmasını ve abdominal kasları germe operasyonunu birleştiren özel bir vücut biçimlendirme ameliyatıdır. Abdominoplasti ayrı bir prosedür olarak uygulanabilse de vücut biçimlendirme ameliyatının bir parçası olarak yapılabilir.
Vücudunuzdaki selülitler, fazla yağlarınız veya fazla deriniz çeşitli vücut biçimlendirme operasyonlarıyla tedavi edilebilir. Aynı anda hem deri fazlalığınız hem de fazla yağınız varsa bu operasyonlar sorununuz için harika bir çözümdür.

Üst Bacak, Uyluk Germe


Uyluk estetiğiyle geniş bir bölge olan üst bacak, vücudun geri kalanıyla orantılanarak bacakların yanında kalçanın da daha çekici görünmesi sağlanır. Bu operasyonda kasıklara saklanarak atılan kesiyle fazla deri iç ya da dış uyluktan güvenli bir şekilde alınır, bölgeye kontur verilir.

Kol Germe

Kol germe ameliyatı üst kol bölgesindeki fazla derinin alınmasında uygulanır. Fazlalığın nedeniyse genellikle yaşlanmanın doğal etkileri olsa da bazen hızlı kilo kaybı da buna yol açabilir. Fazla derinin alınmasıyla sıkılaşan kollar hastada daha genç bir görüntü oluşturur. Ancak yağ fazlalığı olan hastalar olumlu sonuçlar almak için öncelikle liposuction yaptırmalıdır.

Liposuction

Liposuction vücut şekillendirmesinde en yaygın yöntemdir çünkü liposuction cerraha vücut şekillendirmede ayrıntıya inme fırsatı tanır. Çok ince birkaç kesi açılarak inatçı yağ depolarının üstesinden kalıcı olarak gelinebilir. Liposuction birçok farklı yöntemle uygulanabilir.Op. Dr. Fatih Dağdelen
Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vücut şekillendirme estetikleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN